W wydawnictwie Karakter ukazał się „Kielonek” Alain Mabanckou w tłum. Jacka Giszczaka. To drugie wydanie książki. Jakie zmiany wprowadził tłumacz? Kim jest autror historii baru „Śmierć kredytom” spisanej przez jego stałego bywalca, Kielonka? O tym i nie tylko porozmawiamy z tłumaczem książki.
Powieść „Samotne londyńczyki” Sama Selvona ukazała się niedawno nakładem wyd. Ossolineum w przekładzie Teresy Tyszowieckiej blasK! O książce i jej autorze porozmawiamy z Bartoszem Wójcikiem.
Janusz Kraszewski z Omszany opowiedział Zbigniewowi Stepkowi w 1962 roku, jak ratował w czasie wojen rękopisy dziadka. Sięgniemy do radiowego archiwum i przypomnimy audycję red. Stepka o powstaniu Muzeum Kraszewskiego w Romanowie. Jej bohaterem będzie też autor scenariusz muzeum, Antoni Trepiński.
W 437 odcinku słuchowiska Bazarek Karol wygrywa walkę z Janem, a Lucjan uczy Zosię boksu.
Na zdjęciu Jacek Giszczak/fot. Paweł Pikul