Miasto pomaga i jest gotowe pomóc w dłuższej perspektywie rodzinom z wyburzonej kamienicy przy ul. Bernardyńskiej 10 w Lublinie. Choć organizacja lokali zastępczych spoczywa na właścicielu kamienicy, to urzędnicy już teraz analizują sytuację materialną poszkodowanych i przygotowują ewentualną pomoc.
CZYTAJ: Lublin: ratusz deklaruje pomoc dla mieszkańców zawalonej kamienicy
Przeciwko powstaniu dwóch spalarni w województwie lubelskim protestują aktywiści z całego regionu. Pojawili się na dzisiejszej (24.01) sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego. Radni będą głosować nad planem gospodarki odpadami. Dokument ten wskazuje, gdzie potencjalnie mogłyby znaleźć się te inwestycje. Wśród propozycji jest Kraśnik i Zamość.
CZYTAJ: W regionie powstaną spalarnie? Aktywiści są przeciw. Co zdecydują radni Sejmiku?
Kolejne, czwarte w tym roku, ognisko rzekomego pomoru drobiu potwierdzono w województwie lubelskim. Tę groźną dla drobiu chorobę stwierdzono w gospodarstwie w miejscowości Dąbrowa w powiecie łęczyńskim, liczącym 70 sztuk drobiu. W odległości 10 kilometrów od ogniska wyznaczono obszary zagrożony i zapowietrzony, gdzie obowiązują ograniczenia.
CZYTAJ: Sieje spustoszenie wśród drobiu. Kolejne ognisko groźnej choroby
Uniwersytet Medyczny w Lublinie włączył się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji. Głównym celem wydarzenia, w którym wzięli udział specjaliści, było popularyzowanie idei dawstwa oraz aktywizacja społeczeństwa do świadomego oddawania narządów.
CZYTAJ: Wzrasta liczba przeszczepów w Polsce. To jednak wciąż za mało
Nawet do 2 tysięcy kormoranów żeruje tej zimy nad leżącym na obszarze Natura 2000 zbiorniku w Nieliszu. Wędkarze załamują ręce, bo wydają krocie na zarybianie zbiornika a kormorany wyjadają ogromne ilości ryb. I dlatego wypowiedzieli ptakom wojnę.
CZYTAJ: Sieją spustoszenie w zbiorniku w Nieliszu. Wędkarze wypowiedzieli im wojnę!
Program prowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. Piotr Michalski