Podejrzany o próbę zamachu na Donalda Trumpa Ryan Wesley Routh został oskarżony o 2 przestępstwa – posiadanie broni palnej przez skazanego przestępcę oraz posiadanie karabinu z zatartym numerem seryjnym. Przesłuchanie mężczyzny zostało wyznaczone na 23 września. Niewykluczone, że postawione mu zostaną dodatkowe zarzuty.
Podczas pierwszego przesłuchania w sądzie federalnym na Florydzie podejrzany o planowanie zamachu powiedział, że nie ma żadnych oszczędności i że nie stać go na własnego adwokata. Routh, który jest właścicielem małej firmy budowlanej na Hawajach, oświadczył, że przed aresztowaniem zarabiał 3000 dolarów miesięcznie i nie ma żadnych aktywów poza dwoma półciężarówkami. Prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie, powołując się na ryzyko ucieczki i zagrożenie dla społeczności.
CZYTAJ: Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o próbę zamachu na Donalda Trumpa [AKTUALIZACJA]
FBI podejrzewa, że 58-letni Ryan Wesley Routh planował zaatakować byłego prezydenta, gdy ten grał w niedzielę w golfa. Gdy agent Secret Service zauważył lufę jego karabinu wystającą z krzaków oddał do niego kilka strzałów. Routh uciekł z miejsca zdarzenia samochodem, ale szybko został aresztowany.
IAR / RL / opr. WM
Fot. EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH Dostawca: PAP/EPA







![Akcja ratownicza w kopalni Pniówek. Nie ma kontaktu z dwoma górnikami [AKTUALIZACJA] 7 EAttachments9217390f3d26ce7e5706747be8346e386e581af xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/12/EAttachments9217390f3d26ce7e5706747be8346e386e581af_xl-350x250.jpg)



