Za tydzień prawdopodobnie zmieni się rada nadzorcza kopalni węgla w Bogdance.
Na piątek, 12 kwietnia, na wniosek akcjonariusza – ENEA S.A. – zostało zwołane Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. W porządku obrad jest podjęcie uchwały w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej spółki.
Nowa rada nadzorcza może następnie dokonać zmian w zarządzie Lubelskiego Węgla Bogdanka.
CZYTAJ: Pikieta górników przed siedzibą zarządu LW Bogdanka
Na początku kwietnia zarząd kopalni w Bogdance poinformował o zmniejszeniu planowanego wydobycia węgla w tym roku, z planowanych około 9 mln ton do 7-8 mln ton. Spółka tę decyzję tłumaczy m.in. zmniejszeniem zapotrzebowania na węgiel ze strony elektrowni należących do Grupy Kapitałowej Enea o ok. 934 tys. ton.
„Obecnie obserwujemy znaczącą nadpodaż miałów energetycznych na rynku polskim, niską generację energii z węgla kamiennego, wysoką generację energii z OZE, utrudnienia w prowadzeniu eksportu węgla na ogarniętą wojną Ukrainę, jak również wysoki stan zapasów węgla przy kopalni, wynoszący ok. 0,5 mln ton” – czytamy w komunikacie kopalni, która planuje doprowadzić do zmniejszenia poziomu zapasów węgla.
PaSe / opr. PrzeG
Fot. archiwum


![„Gwiazdka z PCK”. Świąteczne miasteczko na placu po Farze [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9212540da19a4d4b0cfc96f0c13bec1b5790a9a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/12/EAttachments9212540da19a4d4b0cfc96f0c13bec1b5790a9a_xl-350x250.jpg)








