8 milionów złotych otrzymał oddział psychiatrii dzieci i młodzieży w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie. Ministerstwo Zdrowia przekazało środki w ramach wieloletniego programu wsparcia psychiatrii dziecięcej.
CZYTAJ: Miliony dla lubelskiej psychiatrii dziecięcej [ZDJĘCIA]
24 lipca 1959 z taśm lubelskiej Fabryki Samochodów Ciężarowych zjechał pierwszy Żuk. W sumie powstało prawie 600 tysięcy sztuk tej lekkiej ciężarówki z Lublina. Była eksportowana do ponad 30 krajów świata. Kilka z tych aut można było zobaczyć na weekendowym zlocie pojazdów PRL. Niektóre z nich to prawdziwe perełki.
CZYTAJ: Powrót kultowego Żuka. Motoryzacyjne perełki w Lublinie
Rosja po raz kolejny zaatakowała cywilne obiekty w Ukrainie. W nocy z soboty na niedzielę zostały wystrzelone precyzyjne pociski Onyks, a także pociski manewrujące Kalibr w stronę zabytkowej części Odessy. Po nocnym ataku zniszczonych zostało 25 budynków, konsulat grecki, a także jedna z największych świątyń w mieście, czyli Sobór Przemienienia Pańskiego.
CZYTAJ: Sytuacja w Odessie po rosyjskich atakach. Raport polskiego wolontariusza
Ponad tysiąc osób obejrzało tegoroczną inscenizację jednej z największych bitew średniowiecznej Polski w Czumowie nad Bugiem – bitwy stoczonej 22 lipca 1018 roku w okolicach Hrubieszowa, gdzie armia Bolesława Chrobrego starła się z armią księcia kijowskiego Jarosława I Mądrego.
CZYTAJ: Przyciągnęła tłumy. Bitwa jak sprzed tysiąca lat [ZDJĘCIA, FILM]
„’Imieniny hrabiny” – pod tym hasłem Muzeum Zamoyskich w Kozłowce przygotowało specjalne atrakcje dla uczczenia trzech wspaniałych kobiet z rodu Zamoyskich: Anieli z Potockich Zamoyskiej, Anny z Mycielskich Zamoyskiej i Róży z Potockich Zamoyskiej. Niedzielna (23.07) impreza przyciągnęła tłumy zwiedzających.
CZYTAJ: Multimedialnie i historycznie. Kozłówka kusi nowymi atrakcjami [ZDJĘCIA]
Program prowadził Ryszard Majewski.
Fot. Krzysztof Radzki