Zdjęcie do dowodu osobistego można zrobić sobie smartfonem. Z takiej możliwości mogą skorzystać osoby, które wniosek o dowód składają w aplikacji mObywatel.
Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski podkreśla, że nowa możliwość pozwala szybciej złożyć wniosek o dowód: – Każda funkcjonalność w mObywatelu przyspiesza procesy administracyjne, kontakt z urzędem, czy w ogóle umożliwia szybsze załatwienie spraw. Tak jest też z tą funkcjonalnością dotyczącą zrobienia zdjęcia, bo to w znacznym stopniu ułatwia złożenie wniosku o dowód.
Aplikacja mObywatel daje wskazówki, jak odpowiednio zrobić zdjęcie, a po jego wykonaniu system ocenia, czy zostało ono wykadrowane prawidłowo. Dzięki temu maleje ryzyko jego odrzucenia przez urząd.
RL /Informacyjna Agencja Radiowa/ opr. ToMa
Fot. pixabay.com


![Rewolucja w drogownictwie? Lubelscy naukowcy pracują nad nową technologią [ZDJĘCIA] 3 EAttachments959800248228c1188fbf6142a5b7e77d095d0f2 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments959800248228c1188fbf6142a5b7e77d095d0f2_xl-1-350x250.jpg)


![Ogromny pożar. Płonie fabryka aerozoli [AKTUALIZACJA] 6 EAttachments9592184beda0b581d6e008296d9c6bc6bc273aa xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9592184beda0b581d6e008296d9c6bc6bc273aa_xl-350x250.jpg)




