Zdjęcie do dowodu osobistego można zrobić sobie smartfonem. Z takiej możliwości mogą skorzystać osoby, które wniosek o dowód składają w aplikacji mObywatel.
Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski podkreśla, że nowa możliwość pozwala szybciej złożyć wniosek o dowód: – Każda funkcjonalność w mObywatelu przyspiesza procesy administracyjne, kontakt z urzędem, czy w ogóle umożliwia szybsze załatwienie spraw. Tak jest też z tą funkcjonalnością dotyczącą zrobienia zdjęcia, bo to w znacznym stopniu ułatwia złożenie wniosku o dowód.
Aplikacja mObywatel daje wskazówki, jak odpowiednio zrobić zdjęcie, a po jego wykonaniu system ocenia, czy zostało ono wykadrowane prawidłowo. Dzięki temu maleje ryzyko jego odrzucenia przez urząd.
RL /Informacyjna Agencja Radiowa/ opr. ToMa
Fot. pixabay.com






![Wielka awaria Facebooka [AKTUALIZACJA] 7 EAttachments95743390acd021666ee0cca542093cee66a9ce0 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95743390acd021666ee0cca542093cee66a9ce0_xl-350x250.jpg)



