Pogorzelisko, po pożarze blisko 15 kilometrów kwadratowych poszycia lasu w gminie Firlej w powiecie lubartowskim – jest wciąż nadzorowane przez strażaków. W tej chwili na miejscu dyżurują 4 zastępy ratowników.
Walka z tym pożarem trwała kilka dni, w szczytowej fazie działało ok. 30 zastępów strażaków i dwie cysterny. Pożar rozpoczął się od pożaru pustostanu i przeniósł się na tereny leśne.
CZYTAJ: Duży pożar lasu. Strażacy wciąż działają [ZDJĘCIA]
To nie jedyny pożar poszycia lasu w regionie, w ten weekend ugaszono ogień w powiecie parczewskim. W miejscowości Tyśmienica ogień objął około 6,5 hektara terenu.
To efekt suchej ściółki w lasach w lubelskim i wysokiego zagrożenia pożarami.
TSpi / opr. AKos


![Różne profesje od kuchni. Trzecia edycja projektu „Lublin.Zawodowcy” [ZDJĘCIA] 3 EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959_xl-350x250.jpg)

![Bezpieczniej nad wodą. Nie tylko policjanci zadbają o spokojne wakacje [ZDJĘCIA] 5 EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179_xl-350x250.jpg)





