Trwa XXXII edycja Wiosny Teatralnej w VIII LO w Lublinie. Zamiast wagarów uczniowie, jak i nauczyciele zaprezentowali swoje teatralne zdolności.
– To już nasza wieloletnia tradycja, z której jesteśmy ogromnie dumni – mówi Renata Masiąg, nauczycielka języka polskiego w VIII LO w Lublinie. – Mamy też monodramy, klasykę dramatu europejskiego i polskiego, wiele scenek kabaretowych. Lubimy się bawić, bo to jest to rzeczywiście pierwszy dzień wiosny, więc żywioł radości nam towarzyszy.
– Zaprezentowaliśmy fragment musicalu „Upiór w Operze” – mówi Zuzanna Rusinek, uczennica klasy 3b w VIII LO w Lublinie. – Aktywne spędzanie czasu w szkole jest zdecydowanie o wiele lepsze. Pozwala nam się do siebie zbliżyć i zawsze jest to fajny czas, w którym jesteśmy w stanie pracować jako klasa i to się liczy.
CZYTAJ: Najmłodsi mieszkańcy Lublina przywitali wiosnę przed ratuszem [ZDJĘCIA]
Gościem specjalnym tegorocznego wydarzenia jest kabaret Smile. Członkowie tej grupy są absolwentami VIII LO w Lublinie, a na scenie Wiosny Teatralnej przed laty również występowali.
BoS / opr. LisA
Fot. pixabay.com