Onkologia przyszłości jest tematem konferencji medycznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W sesji biorą udział specjaliści z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz Wydziału Medycznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
– Nasi pacjenci mają dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia – mówi dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, Piotr Rybak. – Jeśli chodzi o województwo lubelskie oczywiście COZL jest najsilniejszym ośrodkiem, który ma najwięcej programów lekowych. Ale bardzo dobrze pracuje Narodowy Fundusz Zdrowia, ponieważ na wszystkie programy lekowe, które wchodzą do systemu leczenia, ogłasza konkursy. Jesteśmy więc ośrodkiem, który ma prawie wszystkie takie programy wprowadzone w Polsce.
– Nieprzypadkowa jest data naszego spotkania, Rok temu pożegnaliśmy profesor Elżbietę Starosławską, która była wybitnym onkologiem – mówi dziekan Wydziału Medycznego KUL profesor Ryszard Maciejewski. – To jest bezmiar dobra – w takim aspekcie wspominam prof. Starosławską. Byliśmy razem na studiach od 1972 roku. Wspominam ją jako życzliwego człowieka, oddanego pacjentom.
CZYTAJ: Co ze zdrowiem psychicznym Polaków? Rośnie liczba zwolnień lekarskich
Profesor Elżbieta Starosławska zmarła 4 marca 2024 roku w wieku 71 lat. Całą aktywność zawodową poświęciła pacjentom onkologicznym. Była wieloletnim dyrektorem Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej imienia świętego Jana z Dukli.
MaK / opr. LisA
Fot. Krzysztof Radzki