Gdzie są przestrzenie dla sztuki?
Dyskutują:
Michał Ćwiek – projektant i artysta, ekspert w dziedzinie identyfikacji wizualnej, projektowania opakowań oraz działań na pograniczu designu i sztuki. Właściciel i główny projektant MOCNO Studio – multidyscyplinarnego studia kreatywnego. Wykładowca akademicki w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS na kierunku grafika. Współtwórca i członek Fundacji Tytonie Art. Autor interaktywnego muralu Aleksandry Mirosław.
Przemysław Głuchowski – doktorant socjologii na UMCS w Lublinie, jego zainteresowania naukowe koncentrują się na współczesnych przemianach kulturowych, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki festiwali miejskich. Współpracuje z Warsztatami Kultury w Lublinie. W wolnych chwilach zajmuje się twórczością literacką i jest dwukrotnym zwycięzcą slamów poetyckich.
Wojciech Januszczyk – architekt krajobrazu, pracownikiem Instytutu Architektury Krajobrazu KUL. Fundator Fundacji Krajobrazy oraz Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni. Twórca idei „zarastania” w przestrzeniach publicznych i prywatnych. Dyrektor artystyczny i pomysłodawca Festiwalu Sztuki Ogrodów i Przestrzeni Publicznej IN GARDEN. Od 2024 koordynator Landart Festiwalu.
Marta Ryczkowska – doktora historii sztuki współczesnej, nauczycielka akademicka w zakresie sztuki na UMCS, menedżerka kultury, kuratorka wystaw, krytyczka, prezeska Otwartej Pracowni w Lublinie, zajmuje się pracą programową i relacjami międzynarodowymi w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Lublin 2029.
Moderuje Grażyna Lutosławska – publicystka Radia Lublin, pisarka, wykładowczyni na UMCS.
Rekomendacje:
Michał Ćwiek: udział w obronach dyplomów artystycznych w Instytucie Sztuk Pięknych.
Przemysław Głuchowski: podcast „Pogawędnik filozoficzny”
Wojciech Januszczyk: Małgorzata Kuciewicz, Simone De Iacobis (CENTRALA) cztery zeszyty: Woda, Światło, Wiatr, Grawitacja, wyd. Fundacja Bęc Zmiana
Marta Ryczkowska: Timothy Garton Asch, „Homelands. Krótka historia Europy” tłumaczenie: Bartłomiej Pietrzyk, wyd. Znak Horyzont, 2024 r.
Grażyna Lutosławska: Mateusz Leszczyński „Cavalieri. Miłość Michała Anioła”, wyd. Albus 2024 r