27. Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku w Operze Lubelskiej
W poniedziałek (28.10) w Lublinie rozpoczynają się 27. Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku pt. „Rodzina”. Swoje talenty wokalne zaprezentują osoby z różnego typu niepełnosprawnościami.
Warsztaty, zabawa, wspólne śpiewania, a przede wszystkim koncerty – te amatorskie i te profesjonalne. Opera Lubelska przez trzy dni gościć będzie Artystów Nieprzetartego Szlaku, ale także wszystkich tych, którzy z potrzeby serca tworzą tą wielką, niezwykłą rodzinę.
Jak podkreślają organizatorzy – to dwudniowy festiwal muzyczny, wypełniony występami artystów, amatorów i profesjonalistów, z całej Polski.
Impreza potrwa do 30 października. Festiwalowy program, dostępny jest na stronie wydarzenia.
fot. Nieprzetarty Szlak Facebook
Spotkanie z Krzysztofem Cugowskim w Radiu Lublin
We wtorek (29.10) w Studiu im. Zbigniewa Stepka w Polskim Radiu Lublin odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Cugowskim. Artysta opowie o 55 latach spędzonych na scenie, a także o niedawno wydanych: książce „Śpiewanie mnie nie męczy” oraz płycie „Wiek to tylko liczba”.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny!
Bitwa o kulturę w Teatrze Starym
We wtorek Teatrze Starym kolejne spotkanie w ramach cyklu BITWA O KULTURĘ.
W ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o tzw. „sportshwashingu”, czyli zjawisku wykorzystania sportu jako platformy służącej poprawie reputacji całego kraju na arenie międzynarodowej. Mimo powtarzających się nierzadko apeli o rozdzielenie sportu i polityki warto się zastanowić, czy – szczególnie w obecnej sytuacji na świecie – coś takiego jest w ogóle możliwe?
Choć wszyscy wiemy, jak respektowane są prawa człowieka w Rosji, Katarze i Chinach, w przeciągu ostatnich sześciu lat kraje te były gospodarzami największych sportowych imprez na świecie. Sportowcy z Rosji i Białorusi, mimo wykluczenia ich reprezentacji z międzynarodowej rywalizacji, na Igrzyskach będą mogli wystąpić pod tzw. flagą neutralną. Czy reprezentant kraju jest dziś reprezentantem rządzących? Odpowiedzi na te pytania będą szukać Michał Banasiak i Michał Okoński. Spotkanie prowadzi Kamil Bałuk.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.00 i będzie transmitowane na stronie oraz Facebooku Teatru Starego.
fot. www.teatrstary.eu
Jazzowy wieczór w Klubie Muzycznym CSK
W środę (30.10) o 19.00 w Klubie Muzycznym CSK – jeden z najlepszych jazzowych zespołów w Polsce, zaprasza na wspólną podróż po świecie improwizacji. Wojtek Mazolewski Quintet wraca w odświeżonym składzie z nowym albumem.
Wojtek Mazolewski to wybitny polski artysta jazzowy znany ze swojej pionierskiej pracy we współczesnym jazzie.
Jako wirtuoz basu i kompozytor, łączy tradycyjny jazz ze współczesnymi elementami, dostarczając hipnotyzujących i emocjonalnie naładowanych wrażeń muzycznych.
Na przestrzeni lat, stał się ikoną na polskiej scenie jazzowej, oczarowując publiczność na całym świecie swoją fuzją klasycznych i nowoczesnych stylów jazzowych.
Skład na środowy wieczór to:
Wojtek Mazolewski – kontrabas
Marcel Baliński – fortepian
Piotr Chęcki – saksofon
Oscar Torok – trąbka
Tymek Papior – bębny
fot. csklublin.pl
Wernisaż prac fotografików z Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. E. Hartwiga w Lublinie
Zapraszamy na wernisaż dorocznej wystawy członków Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. E. Hartwiga.
Jak podkreślają organizatorzy – to wyjątkowa ekspozycja, która zaprasza w fascynującą podróż przez wyobraźnię, spostrzegawczość, kreatywność fotografików reprezentujących Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. E. Hartwiga oraz zaproszonych gości. Prace wykonane są różnymi metodami, także z wykorzystaniem najnowszych narzędzi cyfrowych. Od klasycznych czarno-białych fotografii, poprzez barwne pejzaże i portrety, aż po eksperymentalne kompozycje stworzone przy użyciu nowoczesnych narzędzi – różnorodność prezentowanych prac odzwierciedla bogactwo i dynamikę współczesnej fotografii.
Wernisaż w Galerii Towarzystwa w Pałacu Parysów przy ul. Bernardyńskiej 3, rozpocznie się w środę o godz. 18.00. Wstęp wolny.
fot. Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. Edwarda Hartwiga Facebook
„Miękkie Medium” w Siennicy Różanej
W Dworze Sztuki w Siennicy Różanej mogą państwo zobaczyć wystawy prac autorstwa Ewy Marii Poradowskiej- Werszler pt. „Miękkie Medium. Podróże w czasie i przestrzeni”.
Będzie to kolejna propozycja działającej we Dworze Galerii Wystaw Zmiennych, po raz pierwszy zaprezentowane zostaną prace z obszaru tkaniny artystycznej.
Prof. Ewa Maria Poradowska-Werszler na co dzień mieszka we Wrocławiu. Jako artystka zajmuje się sztuką włókna, tkactwem ręcznym, zarówno klasycznym jak, i eksperymentalnym, obrazowaniem wełną i malarstwem pastelami, aranżuje wnętrza i ekspozycje wystawiennicze. Jej prace- najczęściej ułożone w cykle- to wielowymiarowe obrazy. Od 1974 jest generalnym kuratorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Włókna –Kowary. Od ponad 40 lat prowadzi i utrzymuje Galerię Tkacką „na Jatkach” we Wrocławiu. Wykładowca na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Poznaniu i ASP we Wrocławiu.
fot. Centrum Kultury w Siennicy Różanej
„Teatr w Obiektywie” w Centrum Kultury w Lublinie
W Centrum Kultury w Lublinie do obejrzenia wystawa podsumowującą 15. Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Teatr w Obiektywie”.
Zdjęcia konkursowe, zostały wykonane podczas Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku – międzynarodowego festiwalu teatrów osób z niepełnosprawnościami, organizowanego w Lublinie.
Spośród ponad 200 fotografii nadesłanych przez 19 fotografów, członkowie Jury wybrali 21 zdjęć.
Fotografie były oceniane w 5 kategoriach: „Aktorzy”, „Wokół festiwalu”, „Portret”, „Artystyczne spojrzenie” oraz „Opowieści”.
Wystawę zbiorową 15. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Teatr w Obiektywie”, można zobaczyć w Hallu przy Oratorium w Centrum Kultury, przy ul. Peowiaków 12 w Lublinie.
Fotografia Maksymiliana Reja pt. Jestem tu II miejsce w kategorii Wokół festiwalu /Teatr w Obiektywie – Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny Facebook
SuPer / opr. LisA
Fot. główne: Nieprzetarty Szlak Facebook