Strategię Rozwoju Ponadlokalnego Chełmskiego Obszaru Funkcjonalnego do roku 2030 przyjęli chełmscy radni na zwołanej nadzwyczajnej sesji.
– Taki dokument pozwoli łatwiej ubiegać się o pieniądze na inwestycje – tłumaczy wiceprezydent Chełma Radosław Wnuk. – Wszelkiego rodzaju duże inwestycje odbywają się z udziałem środków zewnętrznych. Miasto oczywiście zapewnia swój wkład własny. Niemniej wpisanie różnego rodzaju inwestycji do dokumentów strategicznych wskazuje jak ważne są to inwestycje. W tym przypadku dla Chełmskiego Obszaru Funkcjonalnego, co jest oczywiście dodatkowo premiowane w konkursach. W najbliższym konkursie będziemy ubiegali się przede wszystkim o pieniądze na przebudowę zajezdni Chełmskich Linii Autobusowych, budowę pętli autobusowych, nowych przystanków.
CZYTAJ: Prezydent Chełma wiceprezesem Związku Miast Polskich
Chełmski Obszar Funkcjonalny obejmuje miasto i gminę Chełm oraz gminę Kamień. Przyjęty dokument strategiczny zawiera odpowiedź na problemy, potrzeby rozwojowe, wyzwania i szanse rozwoju obszaru, wskazane po przeprowadzonej diagnozie.
MMaj / opr. PrzeG
Fot. archiwum RL