Porozumienie o współpracy podpisała Politechnika Lubelska z Miastem Lublin. Obszarem wspólnych działań ma być branża kreatywna obejmująca film, telewizję i radio.
– Mamy wiele pomysłów, jednym z nich jest organizacja warsztatów z dziedziny cyberbezpieczeństwa – mówi Jakub Krzysiak odpowiedzialny za studio Pollub tv Politechniki Lubelskiej. – Warsztaty będą przygotowywane przez studentów kierunku inżynieria multimediów. Wykorzystując potencjał tego studia chcielibyśmy żeby to było jak najbardziej sensoryczne, w multimedialnej formie. Planujemy wiele projektów. Fajnym zakresem współpracy jest to, że z ramienia Lubelskiego Funduszu Filmowego realizowanych jest bardzo wiele produkcji. To jest doskonała platforma do tego, żeby studenci wzięli udział w tych realizacjach.
CZYTAJ: Biblioteka – miejsce na czasie. Tydzień pod znakiem literatury
– Ta współpraca będzie obopólnym wsparciem – mówi kierownik Lubelskiego Funduszu Filmowego, Tomasz Rakowski. – Możemy zaoferować pomoc w dostaniu się studentom na plany filmowe, których w Lublinie jest ostatnio coraz więcej. Przyjeżdżają tutaj ekipy z całego świata. Myślę, ze studenci będą tym bardzo zainteresowani. Tym bardziej, że zawody, które tutaj się kształcą, na tym rynku produkcji audiowizualnej są bardzo pożądane.
Zainicjowanie współpracy na rzecz promocji kultury, przedsiębiorczości i innowacyjności wpisuje się w starania Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029 oraz realizacji Strategii Lublin 2030.
EwKa / opr. PrzeG
Fot. Piotr Michalski