Rozpoczyna się II Lubelskie Forum Muzyki Improwizowanej
Muzycy jazzowi spotkają się w Lublinie, a miłośnicy muzyki improwizowanej mają okazję spotkać się z artystami np. na koncertach w Chatce Żaka. Przy Radziszewskiego rozpoczyna się o II Lubelskie Forum Muzyki Improwizowanej.
Dziś koncert Dominika Wani sygnowany jego nazwiskiem. „Lonely Shadows” to pierwszy w historii solowy album polskiego muzyka wydany przez tę najbardziej prestiżową wytwórnię jazzową na świecie. Początek o 19:00.
W ACKiM UMCS spotkania i dyskusje z artystami i ekspertami. M.in. panel programowy „Improwizacja jazzowa: tradycje, drogi do mistrzostwa i kultury bycia z ludźmi”
II Lubelskie Forum Muzyki Improwizowanej potrwa do 17 maja.
Spotkanie z Wiesławem Pawłatem
„Tomasz Wójtowicz – szczęście wisi na siatce” napisany przez Wiesława Pawłata to biografia poświęcona jednemu z najwybitniejszych zawodników polskiej, ale też światowej siatkówki.
Drużyna narodowa z Tomaszem Wójtowiczem w składzie, dzięki zdobyciu Mistrzostwa Świata w 1974 roku, na zawsze pozostanie legendą.
Opatrzona jest też haiku oraz wierszami autorstwa prof. Joanny Pawłat oraz licznymi zdjęciami.
Wiesław Pawłat – dziennikarz i publicysta.
Początek spotkania o 16:30 w filii nr 28 MBP 16:30 w Lublinie.
Spektakl na motywach słynnej powieści dla dzieci
W Teatrze Andersena w Lublinie spektakl oparty na podstawie powieści Astrid Lindgren. Pippi Långstrump, dziewięcioletnia rudowłosa dziewczynka, która pomimo wieku ma już za sobą moc przygód. Pippi to spektktl w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego.
– Na to przedstawienie zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych- mówi Agata Will z Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. [SŁUCHAJ PONIŻEJ]
Szczegóły repertuar znajdą Państwo na stronie teatrandersena.pl. Spektakl Pippi Långstrump będzie prezentowany do końca tygodnia.
W Teatrze Starym „Bitwa o kulturę” – dziś spacer po Paryżu
Na koniec propozycja dla tych z Państwa, którzy mają w sercu Paryż. Na spacer śladami wielkich malarzy, pisarzy i artystów zapraszają organizatorzy cyklicznego sptokania „Bitwa o kulturę” w Teatrze Starym.
To właśnie w Paryżu narodził się impresjonizm, kubizm czy surrealizm. Picasso, Monet, Dali, Apollinaire, Baudelaire, Chateaubriand, Dalida, Kiki de Montparnasse.
W XIX wieku wielu polskich artystów studiowało, pracowało, mieszkało w Paryżu. Jedną z licznych pamiątek o tym świadczących jest akwarela Juliusza Kossaka ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.
Deski Teatru Starego na jeden dzień staną się sceną rozmów wielkich artystów.
Przewodnikiem będzie dziennikarka specjalizująca się we francuskiej popkulturze, Kara Becker. Rozmowę poprowadzi Maja Chitro.
Początek o 18:00.
Fot. pexels.com