Ambasador Rosji Siergiej Andriejew nie przybył na wezwanie – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Polska domagała się od Federacji Rosyjskiej wyjaśnień w związku z kolejnym naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej.
Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Paweł Wroński powiedział, że nota dyplomatyczna z żądaniem wyjaśnienia sprawy naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej zostanie przekazana rosyjskiemu MSZ inną drogą.
CZYTAJ: Szef MON o incydencie z rosyjską rakietą: to złamanie prawa międzynarodowego [ZDJĘCIA]
Wczoraj o 4:23 nad ranem rosyjska rakieta, skierowana na Ukrainę, wleciała nad polskie terytorium. Obiekt wleciał w polską przestrzeń na wysokości miejscowości Oserdów w województwie lubelskim i przebywał w niej przez 39 sekund. W trakcie całego przelotu był obserwowany przez wojskowe systemy radiolokacyjne.
CZYTAJ: Rosyjska rakieta naruszyła polską przestrzeń powietrzną. Wleciała nad Lubelskie
IAR / RL / opr. WM
Fot. PAP/Szymon Pulcyn





![Akcja ratownicza w kopalni Pniówek. Nie ma kontaktu z dwoma górnikami [AKTUALIZACJA] 5 EAttachments9217390f3d26ce7e5706747be8346e386e581af xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/12/EAttachments9217390f3d26ce7e5706747be8346e386e581af_xl-350x250.jpg)





