Wystawa IPN na placu Litewskim
Wystawa poświęcona podziemiu niepodległościowemu na Lubelszczyźnie po 1944 r. prezentowana jest na placu Litewskim w Lublinie.
Na planszach przedstawiono wkroczenie Armii Czerwonej na tereny dzisiejszej Polski, wieloletni zbrojny opór wobec systemu komunistycznego oraz walkę podziemia niepodległościowego w połowie lat 50. XX w.
Zdjęcia pochodzą z Archiwum IPN, Archiwum Państwowego w Lublinie oraz zbiorów prywatnych. Wiele fotografii i dokumentów, nie prezentowano nigdy wcześniej.
Ekspozycję przygotował lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej.
Koncert „Swing & Love” w Filharmonii Lubelskiej
Na estradzie Filharmonii Lubelskiej muzyczna opowieść o amerykańskim stylu życia, pasji i miłości. Jazzowe kompozycje i aranżacje Pawła Steczka w interpretacji i wykonaniu Marcina Jajkiewicza, z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej i muzyków jazzowych pod batutą Norberta Twórczyńskiego.
To będzie powrót do czasów Franka Sinatry i Nat King Cole’a, ale nie zabraknie takich kompozycji z repertuaru artystów takich jak: Zbigniew Wodecki, czy Andrzej Zaucha.
Koncert „Swing & Love”, rozpocznie się o godz. 19:00.
Gitarowy festiwal w Lublinie
Centrum muzyczne Quena zaprasza na rozpoczynający się dzisiaj Festiwal GITAROWY LUBLIN 2024.
Jak zapewniają organizatorzy – wydarzenie to wyjątkowa okazja do rozwoju umiejętności gitarowych, wymiany doświadczeń i integracji pasjonatów muzyki z całego kraju. Plan festiwalu obejmuje lekcje mistrzowskie, warsztaty grupowe i koncerty prowadzone przez wybitnych artystów i pedagogów z kraju i z zagranicy. A wśród zaproszonych gości – między innymi – Cassie Martin (Paryż), Tomasz Zawierucha (Essen), Tomasz Radziszewski (Zielona Góra), Szymon Gołąbek (Chorzów) czy Andrzej Lewocki (Lublin).
Festiwal GITAROWY LUBLIN 2024, potrwa do niedzieli, szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia.
„Inne spojrzenie” w Lublinie
Prace członków Związku Polskich Artystów Plastyków, prezentowane są na wystawie w Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.
Na ekspozycji zatytułowanej „Inne spojrzenie” można oglądać prace Anna Chmielnik, Anety Galewskiej, Grażyna Grabowskiej Jolanty Michalak, Agnieszki Wójtowicz i Pawła Znamierowskiego.
Jak mówią autorzy – wystawa to próba podsumowania pewnego etapu twórczości malarskiej, ale także chęć skonfrontowania własnych emocji i przeżyć plastycznych w zderzeniu z pracami innych twórców… [POSŁUCHAJ PONIŻEJ]
Wystawa będzie prezentowana do 23 marca.
Fot. Iwona Burdzanowska