Spotkanie dotyczące standardów międzynarodowych w zarządzaniu budową, profesjonalnego słownictwa technicznego czy wymagań headhunterów (pracowników rekrutacyjnych) odbyło się na Politechnice Lubelskiej.
CZYTAJ: Stacja do tankowania wodoru niedługo w Lublinie. Jest zapowiedź
Wiceprezes Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii, inżynier Teresa Bilińska, uczestniczka międzynarodowych projektów m.in. w Katarze czy Wielkiej Brytanii, przekonywała, że kariera na tym rynku jest możliwa także dla młodych Polaków. – Dlaczego w Dubaju są widoczni Pakistańczycy, Hindusi, Brytyjczycy. A co z Polakami? Podpisaliśmy umowę współpracy jako Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii. W ten sposób chcemy otwierać tamte rynki.
W spotkaniu wzięło udział około stu osób, wśród nich Jahor Witel z Białorusi, student architektury na Politechnice Lubelskiej: – To było ciekawe doświadczenie. Najciekawsza informacja dotyczyła tego, jak poprawnie sporządzić CV na rynku międzynarodowym.
Politechnika Lubelska zamierza w przyszłości nawiązać ściślejszą współpracę ze Stowarzyszeniem Techników Polskich w Wielkiej Brytanii.
Więcej przydatnych informacji, a także darmowe szkolenia dla młodych inżynierów zainteresowanych międzynarodową karierą można znaleźć na stronie: polishengineers.uk.
SzyK / opr. ToMa
Fot. pixabay.com