Koncert jazzowy w Klubie Muzycznym CSK
Wybitny trębacz jazzowy, kompozytor, producent muzyczny, wykładowca. Jego koncerty to zawsze gwarancja najwyższej jakości, a publiczność zawsze docenia jego wrażliwość i uczciwość muzyczną.
Piotr Schmidt – dziś w Klubie Muzycznym CSK, a zabrzmią kompozycje z ubiegłorocznego albumu artysty „Hearsay”.
Jak mówi – Tytułowa „Pogłoska” odnosi się do opowieści, które krążą wokół artystów, ich życia i dokonań…zasłyszanych informacji bez potwierdzenia, które często prowadzą do nieporozumień i zafałszowanego postrzegania rzeczywistości. Nowy album trębacza staje się dla niego przestrzenią do starcia się z tymi pogłoskami za pośrednictwem swojej muzyki, by finalnie spróbować dostrzec prawdę, wolną od subiektywizmu.
Na scenie zagrają:
Piotr Schmidt – trąbka
Paweł Tomaszewski – fortepian
Michał Barański – kontrabas
Sebastian Kuchczyński – perkusja
Koncert rozpocznie się o godz. 18.00.
Wystawa w Galerii Teatru NN
Zaglądamy do Galerii Teatru NN w Lublinie. Tu dziś wernisaż wystawy zatytułowanej „Ściskam Ciebie i całuję”. Pokazane zostaną zbiory archiwalnych lubelskich pocztówek Małgorzaty Bieleckiej-Hołdy.
W 2022 roku do Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” trafiła kolekcja ponad 300 wyjątkowych kartek pocztowych. Wśród nich znalazły się między innymi te wydane na początku XX wieku.
Wernisaż wystawy w Galerii Teatru NN, przy ul Grodzkiej w Lublinie o godzinie 18.00
Wystawa w Galerii Wirydarz
Z kolei w lubelskiej Galerii Wirydarz, prezentowane są prace Leszka Sobockiego. Do obejrzenia ekspozycji „Tarcza ochronna” zaprasza kustosz galerii – Piotr Zieliński. [SŁUCHAJ PONIŻEJ]
Malarstwo Leszka Sobockiego w Galerii Wirydarz przy ul. Grodzkiej 19 w Lublinie będzie prezentowane do 24 lutego.
„Dwie palety-dwa spojrzenia” w Domu Kuncewiczów
„Dwie palety-dwa spojrzenia” – to tytuł wystawa Agaty i Agnieszki Gruszeckich, prezentowanej w Domu Kuncewiczów.
Agata Gruszecka urodziła się w 1999 roku w Lublinie. W 2019 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie . Obecnie studiuje na Politechnice Lubelskiej, na kierunku Architektura. Do twórczości artystycznej inspiruje ją krajobraz, który interpretuje w syntetyczny sposób. Efektem są pejzaże powstające głównie w technice olejnej oraz akwarele.
Agnieszka Gruszecka urodziła się w 1971 roku w Lublinie. Studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Ulubione techniki malarskie jakimi się posługuje to technika olejna, akryl i rysunek. Maluje pejzaż, wedutę, kwiaty oraz martwą naturę. Uczestniczy w plenerach malarskich, a jej obrazy prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Prace Agnieszki Gruszeckiej znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Wraz z mężem prowadzi Galerię „Kolor” w Kazimierzu Dolnym.
Ekspozycja będzie prezentowana do końca lutego.
Fot. Klub Muzyczny CSK FB