Wystawa „Ludzie Bangladeszu”
Talha Bin Shams mieszka w Polsce od 2019 roku. Artysta pochodzi z Bangladeszu. W tym kraju zdobył wykształcenie, choć studiował także na UMCS. Jego prace tylko do jutra mogą Państwo zobaczyć w Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN przy ul. Żołnierzy Niepodległej w Lublinie.
Talha Bin Shams maluje, rysuje, projektuje i przenosi artystyczną wizję w wielkim formacie tworząc murale. Pracuje przede wszystkim w technice akrylowej, zarówno na płótnie, jak i na papierze. W większości prac posługuje się tuszem i węglem.
W pracach pokazuje swój kraj. Jego wielokulturowość i wielowymiarowość. Sięga po motywy ludowe. Inspiruje się dziełami wybitnych artystów z Bangladeszu. Wystawa „Ludzie Bangladeszu” ukazuje piękno i specyfikę tego nizinnego południowoazjatyckiego kraju w obrazach i grafikach artysty.
To kraj wyjątkowy mówi kurator wystawy Radosław Jarecki z Fundacji Mała Misja. [POSŁUCHAJ PONIŻEJ]
Wystawa „Ludzie Bangladeszu” będzie czynna do 29 grudnia.
Muzyka zespołu Rammstein symfonicznie
Jak charyzmatyczny, a niekiedy kontrowersyjny Till Lindemann – lider grupy Rammstein potraktuje swoje utwory w wersji symfonicznej ? Czy industrialny rock niemieckiej grupy działającej od 1994 roku można zagrać nieco inaczej? To wyzwanie dla muzyków, którzy dziś wystąpią w Sali Operowej CSK w Lublinie. “Muzyka Zespołu Rammstein Symfonicznie” to 90 minutowy koncert, podczas którego hity zespołu Rammstein będą mogli Państwo usłyszeć w połączeniu z orkiestrą symfoniczną.
Na scenie zdaniem organizatorów ma rozegrać się czyste szaleństwo, a energia ma przeniknąć całą salę.
Koncert rozpoczyna się o 19:30 w CSK w Lublinie. Szczegóły na stronie spotkaniakultur.com.
Prace ponad 20 artystów w Galerii Podlaskiej
Transgresje to tytuł wystawy zbiorowej, która powstała dzięki współpracy i 23 autorów prac malarskich. Artyści zmierzyli się z tematem ukazując przekraczanie granicy w indywidualnie malowanej definicji słowa. Temat Transgresji jest dla środowiska artystycznego szczególnie teraz niezwykle istotny. Współgra z obecnymi wydarzeniami globalnymi. Poprzez sztukę chcą komentować metaforycznie przemiany społeczne, przewidywać dążące trendy.
Początek wernisażu o 18:00 w Galerii Podlaskiej mieszczącej się w Bialskim Centrum Kultury.
Fot. mzch.pl