Rozpoczyna się zbiórka prezentów dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Żyrzynie. To nowa akcja zatytułowana „Świąteczna paczka dla seniora”.
– Mieszkańcy DPS-ów borykają się przede wszystkim z samotnością i każdy drobny gest jest niezwykle istotny – tłumaczy inicjatorka akcji Lilianna Jaworska. – Niektóre z tych osób nie mają rodzin. Taki miły gest świąteczny na pewno sprawiłby im wielką radość. Chciałabym, żeby to były drobiazgi. Takie rzeczy, które najbardziej są im potrzebne, czyli kosmetyki, jakieś ciapki, skarpety, rzeczy z akcentem świątecznym. Nawet stroiki i kartka z życzeniami sprawiłaby im również wielką przyjemność.
CZYTAJ: „Podziel się zeszytem”. Dary trafią do małych pacjentów
Dary zbierane są do 17 grudnia między innymi w puławskiej mediatece oraz w Szkole Podstawowej nr 4 w Puławach.
ŁuG / opr. PrzeG
Fot. pixabay.com
Pliki dźwiękowe
Lilianna Jaworska





![Gry bitewne w Puławach. Turnieje i pokazy na igrzyskach [ZDJĘCIA] 6 EAttachments93483758e4615cfeb0b81b501f01d9eadbca9d9 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/02/EAttachments93483758e4615cfeb0b81b501f01d9eadbca9d9_xl-350x250.jpg)




