Prawie 1,5 tys. osób, dzieci, młodzieży i seniorów, pozna metody zapobiegania zagrożeniom – trwa miejski projekt „Razem Bezpieczniej – łączymy pokolenia w mieście Lublin”. To pogadanki, warsztaty oraz porady z zakresu psychologii i prawa.
Uczestnicy dowiedzą się o tym, jak zachować się w momencie zagrożenia i uzyskać pomoc zawiadamiając odpowiednie służby. Chodzi m.in. o kontakt z obcymi osobami w ramach bezpiecznej drogi do domu i szkoły, czy zasady zachowania w kontakcie z agresywnym psem.
To także zajęcia w Interaktywnym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej, które prowadzą strażacy. A rozmawiają m.in. o zagrożeniach na akwenach wodnych, w lesie, niebezpieczeństwach związanych z wypalaniem traw, czy wybuchem gazu.
W ramach projektu przewidziano też warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, przepisów i bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Część projektu obejmuje też wymianę 6 kamer monitoringu wizyjnego w Ogrodzie Saskim na zapewniające lepszy obraz, szczególnie w godzinach nocnych.
„Razem Bezpieczniej – łączymy pokolenia w mieście Lublin” otrzymał dotację w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań – „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024”.
RyK / opr. AKos
Fot. nadesłane