Pandemia COVID-19, wejście na rynek pracy pokolenia Z, wojna na Ukrainie – te oraz wiele innych czynników sprawiły, że w ostatnich latach sytuacja na rynku pracy diametralnie się zmieniła i niestety nie dla wszystkich na lepsze. Na szczęście szkoła policealna może pomóc Ci się przebranżowić, jeśli tylko masz taką potrzebę. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, w jaki sposób szkoła policealna pomaga na nowo odnaleźć się na rynku pracy.
Jakie zmiany zaszły na rynku pracy w ciągu ostatnich kilku lat?
Postęp technologiczny zmienia obecny rynek pracy w niespotykanym wcześniej tempie. Dużo uwagi poświęca się możliwości zastąpienia pracy ludzkiej robotami lub sztuczną inteligencją. Wiele zawodów znika i jeszcze dużo zniknie, ale powstają także nowe. W obliczu szybkiego postępu technologicznego oraz dynamicznych zmian na rynku pracy edukacja nie może więc stanowić etapu, który kończy się w życiu raz na zawsze. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których potrzebna jest kontynuacja nauki lub nauka zupełnie czegoś nowego. Bo o ile sztuczna inteligencja jest w stanie wyręczyć człowieka na przykład w programowaniu czy generowaniu treści, tak w przypadku wielu zawodów maszyna nie zrobi za nas wszystkiego. I tu z pomocą przychodzi szkoła policealna, która w stosunkowo krótkim czasie pozwala zdobyć konkretny zawód. Jeśli więc branżę, w której pracujesz, dotknął kryzys, nie wahaj się pójść w kierunku innej, bardziej opłacalnej i przyszłościowej profesji.
Na jakie zawody jest obecnie największe zapotrzebowanie?
W czasie pandemii COVID-19 z rynku praktycznie zniknęło zapotrzebowanie na pracowników szeroko pojętej branży turystycznej. Obecnie trend ten się odwraca – coraz więcej ofert pracy jest skierowanych do pracowników gastronomii i hotelarstwa. Oczywiście największe zapotrzebowanie jest obecnie na przedstawicieli branży IT i zawody związane ze sztuczną inteligencją, ale poszukiwani są również pracownicy z sektora energetycznego, budowlanego i edukacyjnego. Na tym jednak nie koniec. Według Barometru Zawodów rośnie popyt na pracowników z branży:
- medycznej – wiele ogłoszeń dotyczy pracy na stanowiskach: opiekun medyczny i masażysta,
- kosmetycznej – bardzo dużo ofert jest skierowanych do wykwalifikowanych stylistek rzęs i paznokci,
- administracyjnej – poszukiwani są przede wszystkim pracownicy biurowi do działów kadr.
Co ważne, aby móc pracować w wyżej wymienionych branżach, nie trzeba iść na studia i tracić pięć lat na naukę. Wystarczy zapisać się do szkoły policealnej i w rok lub dwa lata (w zależności od kierunku) uzyskać uprawnienia do wykonywania pożądanego na rynku pracy zawodu.
Szkoła policealna jako szybki sposób na zmianę branży
Szkoła policealna w Lublinie to najlepszy i najszybszy sposób na zmianę branży. Jak wspomnieliśmy wcześniej, nauka w szkole policealnej trwa stosunkowo krótko. W zależności od tego, jaki kierunek wybierzesz, będzie to rok lub dwa lata edukacji. W tym czasie nabędziesz stosowną wiedzę i nauczysz się praktycznych umiejętności potrzebnych w danym zawodzie. Żaden inny sposób nie gwarantuje tak solidnego przygotowania do pracy na stanowisku w tak krótkim czasie. Wszystko dzięki wyspecjalizowanej kadrze i dużemu naciskowi na praktykę. Część zajęć ma na bowiem charakter teoretyczny, a część praktyczny. Do tego słuchacze w toku edukacji są zobowiązani do odbycia praktyk, dzięki czemu, kończąc szkołę, są doskonale przygotowani do pracy w zawodzie. W dodatku każdy kierunek jest zwieńczony egzaminem państwowym, który potwierdza kwalifikacje absolwentów.
Jak szkoła policealna reaguje na zmiany na rynku pracy?
Szkoła policealna GoWork dostosowuje swoją ofertę edukacyjną do sytuacji panującej na rynku pracy. Na bieżąco monitoruje zachodzące na nim zmiany i dba o to, aby dostępne kierunki wpisywały się w bieżące potrzeby osób poszukujących zatrudnienia. Wiedząc, na jakie zawody jest obecnie największe zapotrzebowanie, szkoła GoWork przygotowała duży wachlarz kierunków, które zapewniają pracę po ich ukończeniu. Największą popularnością cieszą się:
technik usług kosmetycznych,
technik masażysta,
asystentka stomatologiczna,
higienistka stomatologiczna.
Szkoła policealna GoWork oferuje jednak dużo więcej przyszłościowych kierunków, po których absolwenci bez problemu znajdują pracę. Ogromną zasługą jest tutaj nacisk na praktykę, dzięki czemu słuchacze szkoły są bardzo cenieni przez pracodawców.
Jak szkoła policealna pomaga w odnalezieniu się na rynku pracy?
Szkoła policealna kładzie nacisk przede wszystkim na praktykę, nie pomijając oczywiście przekazania merytorycznej wiedzy z konkretnej dziedziny. Kończąc naukę na danym kierunku jesteś więc doskonale przygotowany do pracy w swoim zawodzie i dokładnie znasz jego specyfikę. Mało tego, potrafisz posługiwać odpowiednim sprzętem, używać fachowych narzędzi czy wykonywać określone zabiegi. Bowiem edukacja w szkole policealnej GoWork odbywa się nowoczesnych i profesjonalnie wyposażonych pracowniach, które są zaopatrzone w niezbędne materiały i urządzenia. Dzięki temu, wkraczając na rynek pracy, nie jesteś całkowitym nowicjuszem. Zajęcia w murach szkoły oraz praktyki zawodowe bardzo solidnie przygotowały Cię do pracy na danym stanowisku. Poza tym, kończąc szkołę policealną bez problemu znajdziesz zatrudnienie, ponieważ pracodawcy bardzo cenią sobie absolwentów GoWork.
Dlaczego warto wybrać naukę w szkole policealnej?
Nauka w szkole policealnej to szybki sposób na zdobycie zawodu lub przebranżowienie się. Do tego jest bezpłatna i upoważnia osoby do 26. roku do korzystania ze zniżek, na przykład w komunikacji miejskiej. Szkoła oferuje kilka trybów nauki, dzięki czemu bez problemu można połączyć naukę z życiem zawodowym czy prywatnym. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra nauczycieli-praktyków, dla których praca to także pasja. Odbywają się one w stosunkowo małych grupach, co pozwala na indywidualne podejście do każdego słuchacza. Do tego, aby zapisać się do szkoły policealnej GoWork, nie trzeba mieć matury. Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej. Jest to szansa dla wielu ambitnych osób, które z różnych przyczyn nie zdały lub nie podeszły do egzaminu dojrzałości.
Artykuł sponsorowany