Pokaz filmów w CK Lublin
W kinie Centrum Kultury w Lublinie blok krótkich metraży. Filmy reżyserów z różnych zakątków świata łączyć ma czarny humor. Odpowiedzialny za filmową selekcję jest Filip Wesołowski – młody twórca, który stara się popularyzować twórcze działania poprzez prowadzenie warsztatów filmowych dla dzieci i młodzieży.
W programie m.in. niemiecka produkcja „Border Patrol” w reż. Petera Baumanna. Opowiada dwóch strażnikach granicznych, którzy próbują szybko rozwiązać poważny problem, ponieważ spieszą się na mecz.
W filmie Peta autorstwa Joonas Makkonena chłopak przez kilka godzin miał się zaopiekować psem koleżanki. Finał zaledwie 9 minutowego filmu jest zaskakujący.
Last Call Lenny w reż. Julien Lasseur to historia Lenny, która łączy eutanazję ze swoim biznesem meblowym. Tym razem trafia na wyjątkowo wymagającego klienta. Film prezentowany m.in. na Palm Springs International ShortFest.
Blok krótki metraży rozpoczyna się o 21:00 w Kinie CK w Lublinie
Kolejny koncert XXVII Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin – Czuby
Po raz XXVII tradycyjnie w wakacyjne środy w Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie odbywają się koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin – Czuby. Od godz. 19.00, tuż po mszy św. muzyka jednego z najwybitniejszych kompozytorów epoki baroku Antonio Vivaldiego. Antonio Vivaldi urodził się 4 marca 1678 roku w Wenecji. Jego ojciec był skrzypkiem, od którego młody Antonio uczył się gry na tym instrumencie. W wieku 25 lat otrzymał święcenia kapłańskie. Dopiero w XX jego muzyka znów została doceniona. Dzisiejszy koncert ” Cztery pory roku” to hołd dla twórczości kompozytora. Za wykonanie odpowiadać będą skrzypaczka Angela Prykhodko. Olena Matselyukh usiądzie za organami.
XXVII Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin Czuby 2023 potrwa do 30 sierpnia.
Wystawa w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym
Tylko do 6 sierpnia w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym mogą Państwo zobaczyć wystawę “Łukaszowcy – Kazimierz Dolny – USA – Kazimierz Dolny”. Powstała wokół 7 niezwykły obrazów, które po latach wróciły do miejsca, gdzie zostały namalowane. Kuratorską opieką objął prace prof. Tadeusz Prószkowski. Obrazy Bractwa św. Łukasza były prezentowane w Nowym Jorku w 1939 na wystawie światowej. To czas, w którym każde z Państwo poprzez sztukę pokazywało to co dzieje się obecnie w kraju i w jakim kierunku zmierza.
Wystawa została wpisana w rok obchodów Jubileuszu 60-lecia powstania Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.
Partnerami wystawy są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Historii Polski.
Fot. pixabay.com