Jarmark św. Kiliana w Skierbieszowie
W Skierbieszowie rozpoczyna się Jarmark św. Kiliana. Jest jedną z największych letnich imprez folklorystycznych na terenie województwa lubelskiego, przyciąga corocznie kilkanaście tysięcy osób. Są to mieszkańcy Lubelszczyzny jak też i turyści, którzy coraz częściej odwiedzają Skierbieszowskie strony, szczególnie w czasie wakacji. W trakcie trwania jarmarku podziwiać można występy różnorodnych zespołów, odbywają się pokazy dawnych zawodów, wiejskich rzemiosł i tradycyjnych zajęć połączone z możliwością ich nauki i zakupu gotowych wyrobów. Różnorodne gry i zabawy ludowe, konkursy z nagrodami, a także spotkania z twórcami, rzemieślnikami i artystami gwarantują wszystkim wspaniałą zabawę oraz niezapomniane wrażenia. Są to trzy dni dobrej zabawy, odpoczynku, degustacji różnorodnego gatunku piwa oraz potraw regionalnych i kultywowania dawnych obrzędów.
Jarmark potrwa do 9. lipca, program dostępny jest na stronie wydarzenia.
Spotkanie kowali w Wojciechowie
Trwają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie i Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej w Wojciechowie. Jest to już 29. edycja tego wydarzenia.
Kilkudziesięciu mistrzów z kraju i zagranicy uczestniczy w konkursach kucia artystycznego i promuje swoje wyroby na stoiskach targowych – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie, Agnieszka Kąska. [POSŁUCHAJ PONIŻEJ]
Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie to jedyna tego typu “szkoła kowalstwa” w Polsce, nagrodzona Ludowym Oskarem za wkład w ratowanie kowalstwa polskiego. Impreza potrwa do 9 lipca na placu przy Wieży Ariańskiej w Wojciechowie.
Wystawa plakatów ze zbiorów Ireny Hochman i Tadeusza Mysłowskiego
Wystawa plakatów ze zbiorów Ireny Hochman i Tadeusza Mysłowskiego, można oglądać w Muzeum Narodowym w Lublinie.
Prezentowane na wystawie plakaty stanowią część kolekcji sztuki współczesnej . Obiekty, nazywane przez Tadeusza Mysłowskiego kwiatami ulicy, pochodzą przede wszystkim z przypadających na lata 60. ubiegłego wieku czasów studiów artysty w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Stanowią interesujący dokument epoki, w który wpisuje się fenomen tak zwanej polskiej szkoły plakatu. Kolejny etap budowania zbioru zainicjował wyjazd do Nowego Jorku w 1970 roku.
Ekspozycja OBLICZA PLAKATU. KOLEKCJA IRENY HOCHMAN I TADEUSZA MYSŁOWSKIEGO, prezentowana jest w Muzeum Narodowym w Lublinie.
Wystawa “Podróż w malarstwie – malarstwo w podróży”
W Muzeum Zamojskim dziś wernisaż wystawy “Podróż w malarstwie – malarstwo w podróży”.
Głównym wątkiem wystawy jest podróż przedstawiona z perspektywy artysty. Na ekspozycji będzie można zobaczyć przede wszystkim obrazy, grafiki i szkice powstające podczas podróży, ale również malowane po powrocie, inspirowane artystycznymi wojażami – mówi zastępca dyrektora Muzeum Zamojskiego – Kinga Kołodziejczyk. [POSŁUCHAJ PONIŻEJ]
Wernisaż rozpocznie się o godz. 14.
Fot. materiał organizatora