W Lublinie rozpoczyna się Kongres Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Weźmie w nim udział ponad 150 osób z Polski i Niemiec. Uczestnikami spotkania będą głównie nauczyciele z obu krajów, zaangażowani w wymianę młodzieży między szkołami.
CZYTAJ: Lublin aktywizuje młodzież. Trwają konsultacje
Zgromadzeni będą rozmawiać o przygotowaniu projektów dotyczących lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz historii. Będzie też mowa o tym, jak zapobiegać nienawiści w Internecie oraz jak zaangażować lokalną społeczność w wymianę młodzieży. Podczas warsztatów poruszona zostanie też kwestia kreatywnych metod pracy z młodymi ludźmi.
Kongres Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży rozpocznie się w Centrum Kultury w Lublinie o godzinie 13.15. Wcześniej uczestnicy spotkania zwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku.
– To okazja do rozmowy i trudnej historii, ale też szukanie sposobów dotarcia do młodzieży i pomocy im w komunikacji – mówią nauczyciele, uczestnicy kongresu. – Dla nas też jest to ważne, że spotykamy się z nauczycielami z innych krajów, miast. To okazja do wymiany doświadczeń i inspiracji, motywacji.
Kongres potrwa do wtorku (18.04).
MaK / RyK / opr. ToMa/ AKos
Fot. archiwum