Wydział Zwalczania Przestępczości Środowiskowej powstał w strukturach Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lublinie. To 10. taka jednostka w Polsce.
CZYTAJ: Na celowniku przestępstwa przeciw środowisku. W regionie będzie działał specjalny wydział [ZDJĘCIA]
Kolejny punkt integracyjny dla ukraińskich i polskich dzieci „Spynka” został otwarty w Lublinie. Jest to inicjatywa UNICEF oraz Fundacji Rozwoju Dzieci.
CZYTAJ: Polskie i ukraińskie dzieci spędzą razem czas. Nowy punkt integracyjny na mapie Lublina
W Pawłówce (gmina Rachanie) młodzież ze szkoły podstawowej w Michalowie i I Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Lubelskim wraz ze społecznością lokalną i Fundacją Zapomniane upamiętnili troje żydowskich dzieci zamordowanych w czasie okupacji niemieckiej. W miejscu ich śmierci postawiono drewnianą macewę, na której uczniowie wypisali imiona pogrzebanych w Pawłówce dzieci.
CZYTAJ: Pawłówka: po latach upamiętniono żydowskie dzieci zamordowane podczas wojny [ZDJĘCIA]
Ponad 50 placówek oświatowych z Puław i powiatów ościennych włączyło się w akcję „Razem dla Rodaków ze Wschodu”. Zbierane są produkty żywnościowe z długim terminem ważności, polskie książki, zabawki oraz słodycze. Już wkrótce powstaną paczki, które trafią do Polaków na Ukrainie.
CZYTAJ: Razem dla Polaków w Ukrainie. 50 szkół spieszy na pomoc
Trójwymiarowe skanery czy bolidy wyścigowe – w Politechnice Lubelskiej trwa dwudniowa konferencja kół naukowych trzech politechnik: Lubelskiej, Białostockiej i Rzeszowskiej. To w ramach podpisanej w ubiegłym roku Politechnicznej Sieci Via Carpatia.
Odpadające tynki, popękane ściany i przerdzewiały dach – tak wygląda kamienica w centrum Białej Podlaskiej administrowana przez spółkę miejską. O jej remont zabiega najemca, który obawia się o swoje bezpieczeństwo i zwrócił się do nas o interwencję w tej sprawie. Jak twierdzi, drobne prace naprawcze obiektu, które w ubiegłym roku przeprowadził Zarząd Gospodarki Lokalowej, nie poprawiły sytuacji.
Program prowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. Piotr Michalski