Muzyka filmowa w Filharmonii Lubelskiej
Nie tylko kultowe sceny przywołujemy w pamięci, słysząc o takich produkcjach jak „Zaczarowany ołówek”, „Czarne chmury””, „Dom”, „Noce i dnie”. Nieodłącznym elementem jest także muzyka. Kompozycje K. Dębskiego, W. Kilara, H. Kuźniaka, polskich kompozytorów, którzy dali muzyczne tło najważniejszym polskim filmom, będą dziś Państwo mogli usłyszeć w Filharmonii Lubelskiej.
Na scenie Orkiestra Symfoniczna pod batutą Janusza Powolnego – absolwenta m.in. Konserwatorium Muzycznego w Bernie (Szwajcaria) czy Akademii Muzycznej w Warszawie.
Koncert muzyki filmowej rozpoczyna się o 19.00 w Filharmonii Lubelskiej
Koncert „Abba i inni symfonicznie” w Puławach
W Puławach z kolei mogą Państwo przenieść się myślami do lat 70. i 80. To lata rozkwitu na światowych scenach szwedzkiej grupy ABBA. Tuż za popularną marką volvo to drugi, zdaniem Szwedów, najpopularniejszy towar eksportowy.
W programie dzisiejszego koncertu utwory gwiazd, które w tamtym czasie były równie popularne. To m.in. Boney M, A-ha czy Modern Talking. Na scenie chór, balet, orkiestra oraz soliści.
Dzisiejszy koncert rozpoczyna się o 19:00 w Puławskim Domu Chemika.
W Centrum Kultury spektakl „Przepis na Cohena”
Czas na teatralną propozycję. „Przepis na Cohena” to spektakl w reż. Łukasza Witt- Michałowskiego. Sztuka porusza jeden z momentów przełomowych dla zmarłego w 2016 roku kanadyjskiego poety, pisarza i piosenkarza. Cohen w latach 90′ zaszył się na 5 lat w buddyjskim klasztorze. Opowieść przenosi widzów na górę Mount Baldy.
Kanadyjskiego barda odwiedzają największe gwiazdy światowej muzyki, a ich zaskakujące opowieści o Cohenie są oparte na autentycznych wypowiedziach.
Spektakl dopełni muzyka. Witt-Michałowski przygotował aranżacje dobrze znanych utworów. Na scenie m.in. Matylda Damięcka.
Początek spektaklu o 19.00 w Centrum Kultury w Lublinie.
Wystawa prac Agaty Rucińskiej w Galerii Labirynt
W piątkowy wieczór mogą Państwo uczestniczyć także w wernisażu. „Pupilla” to tytuł wystawy autorstwa Agaty Rucińskiej. To także łacińskie słowo, które może oznaczać dziewczynę, laleczkę czy źrenicę. Artystka opowiada w swojej sztuce o okresie dziewczęcości.
Agata Rucińska urodziła się w 1991 r. To absolwentka warszawskiej ASP oraz UJ. Zajmuje się głównie fotografią, wideo i rzeźbą. Galeria Labirynt w Lublinie to jedna z licznych, które wystawiały jej twórczość.
Początek wernisażu o godz. 19.00 w Galerii Labirynt 2 mieszczącej się przy ul. Grodzkiej 3 w Lublinie.