Uniwersytet Medyczny w Lublinie i Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie zacieśniają współpracę. Dziś władze uczelni podpisały list intencyjny. Chodzi między innymi o wykorzystanie bazy dydaktycznej obu uczelni czy organizację i prowadzenie zajęć specjalistycznych oraz podnoszenie kwalifikacji kadry uczelni w zakresie symulacji medycznej, dydaktyki i informatyki.
ZOBACZ ZDJĘCIA: Początek współpracy Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
– Dla nas bardzo interesujący jest obszar techniczny, informatyczny i te związane z lotnictwem – mówi profesor Kamil Torres, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. – Dzisiaj jest pewnie wiele miejsc, w których kształci się personel medyczny. Chodzi o to, żeby kształcił się w sposób sprecyzowany i precyzyjny, czyli jest to taki personel, który rozumie technologię w ochronie zdrowia czy w obszarze medycyny lotniczej – podkreśla.
– Mamy wiele pomysłów, które pozwoliłyby na rozwój dydaktyczny i naukowy – mówi dr Beata Fałda, prorektor ds. studenckich Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. – Pomysłów w obszarze łączącym nauki medyczne, o zdrowiu, nauki ścisłe i techniczne, abyśmy mogli tworzyć modele symulacyjne i matematyczne, które będą wykorzystywane przez obydwie strony – informuje.
Współpraca dotyczy także pomocy merytorycznej związanej z uruchomieniem nowych kierunków studiów.
LilKa / opr. DomKla
Fot. Iwona Burdzanowska