Smartfon to nierozłączny kompan wielu z nas. Służy nie tylko wysyłaniu wiadomości, prowadzeniu rozmów, ale także pracy i rozrywce. Wybór telefonu komórkowego zależy od osobistych preferencji użytkownika. Warto jednak wiedzieć, które parametry należy wziąć pod uwagę, aby nie żałować zakupu. Artykuł podpowie, które cechy smartfonu wpłyną na jego funkcjonalność.
Idealny smartfon – na co zwrócić uwagę?
Pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze telefony komórkowego jest przekątna ekranu. Na rynku zauważalna jest tendencja to produkowania dużych wyświetlaczy, dlatego zdecydowana większość smartfonów charakteryzuje się przekątną ekranu powyżej 6 cali. Większe ekrany idealnie sprawdzą się dla osób, które korzystają z telefonów do oglądania filmów lub grania w gry. Mniejsza przekątna wyświetlacza umożliwi natomiast używanie telefonu jedną ręką, co z pewnością docenią osoby piszące dużą ilość wiadomości. Kolejną ważną kwestią jest rozdzielczość ekranu. Im wyższa liczba pikseli, tym większa dokładność w emitowanym obrazie. Rodzajem wyświetlacza, który z pewnością nie rozczaruje użytkowników jest ekran super amoled. Zapewnia on nasycone barwy, a przez to zwiększa komfort korzystania. Aby mieć pewność, że wyświetlany obraz będzie działał płynnie, należy zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania ekranu. Im wyższa wartość, tym lepiej. Kluczową kwestią jest również procesor. Układy godne polecenia to Qualcomm Snapdragon oraz MediaTek. Są to procesory bardzo popularne, które pozwolą na wygodne użytkowanie smartfona. Na tym etapie musisz zdecydować także jaki system operacyjny Cię interesuje. Prym wiodą dwa rodzaje – system operacyjny Android oraz system operacyjny iOS, dostępny w produktach firmy Apple.
Telefon komórkowy – pamięć ma znaczenie
Pamięć RAM odgrywa kluczową rolę w specyfikacji telefonu komórkowego. Od jej ilości zależy w dużej mierze sprawność oraz szybkość działania smartfonu. Im większa pamięć RAM w telefonie, tym lepiej. Ilość pamięci wpływa na pracę całego systemu, dlatego nie należy pominąć tej istotnej kwestie w momencie zakupu. Telefony komórkowe ze średniej półki cenowej posiadają 4 GB RAM. Wszystko powyżej tej wartości to już bardzo mocne, niezawodne smartfony. Duże znaczenie odgrywa również pamięć wbudowana. Pamięć wewnętrzna, która usatysfakcjonuje użytkowników powinna być równa wartości 64 GB, 128 GB lub więcej. Oczywiście ilość potrzebnej pamięci jest uzależniona od ilości danych, które zamierzamy przechowywać w telefonie. Alternatywą dla dużej pamięci wbudowanej w telefonie jest czytnik kart pamięci microSD. Wówczas za pomocą karty zewnętrznej w łatwy sposób zwiększymy ilość dostępnej pamięci.
Smartfon – przenośny aparat fotograficzny
Przy wyborze smartfonu warto wybrać model z dobrym aparatem. Nowoczesne smartfony mogą bez przeszkód konkurować z aparatami fotograficznymi. Smartfony, które sprawią frajdę miłośnikom fotografii powinny posiadać 8 mpix lub 12 mpix. Na wykonanie pięknych zdjęć wpływają inne ważne funkcje w telefonie, wśród których wyróżnić można: autofokus, jasność obiektywu, stabilizacja optyczna czy obiektyw szerokokątny. Obecność tych funkcji będzie dodatkowym atutem i zwiększy jakość każdego zdjęcia. Najlepsze smartfony znajdziesz na: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony.
Dodatkowe zalety smartfonów
Dodatkowymi atutami, na które warto zawrócić uwagę, jest miedzy innymi pojemność akumulatora baterii. Szybkie ładowanie zapewni bateria o pojemności 5000mAh. Wyższe wartości można nazwać już bardzo dobrą baterią, która z pewnością ułatwi użytkownikom życie. Funkcje dodatkowe, które mogą wpłynąć na wybór smartfona to między innymi: dual sim czy czytnik linii papilarnych. Najnowsze smartfony posiadają już tego rodzaju funkcje, które na stałe wchodzą w zakres podstawowych udogodnień telefonów.
Artykuł sponsorowany