Wystawa “Cykl” na Politechnice Lubelskiej
Rozpoczynamy od zaproszenia do Galerii Sztuki Współczesnej Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, gdzie mogą państwo oglądać wystawę zatytułowaną “Cykl”.
Ekspozycja prezentuje inżynierskie, architektoniczne i artystyczne formy przestrzenne studentów wydziału, a przygotowana została przez Koło Naukowe Architektury i Budownictwa Ekologicznego „Archinature”.
Do obejrzenia prac, zaprasza prezes koła – Dominika Małys. [POSŁUCHAJ PONIŻEJ]
Wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskie, będzie prezentowana do końca lutego.
Wystawa “Rocznik wsi” w Galerii Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”
Zapraszamy dziś także do Galerii Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” na wystawę autorstwa Moniki Trypuz.
Ekspozycja to ilustracje do książki “Rocznik wsi” oraz inspiracje fotograficzne, pochodzące ze zbiorów Ośrodka “Brama Grodzka – Teatr NN” i Muzeum Wsi Lubelskiej.
– Na kolejnych dwunastu rozkładówkach albumu poświęconych odpowiednio każdemu miesiącowi w roku, zilustrowane są niepraktykowane dziś powszechnie obrzędy i zwyczaje towarzyszące życiu dawnej wsi – mówi reprezentujący ośrodek – Patryk Pawłowski. [POSŁUCHAJ PONIŻEJ]
Wystawa będzie prezentowana do końca lutego.
Spotkanie z Anną Dobrowolską
I jeszcze jedno zaproszenie …
Spotkanie z Anną Dobrowolską – autorką książki “Byłem fotografem w Auschwitz – prawdziwa historia Wilhelma Brassego”, zaplanowano na Wydziale Filologicznym UMCS. Odbędzie się również pokaz filmu „Portrecista”, znajdującego się na czołowych miejscach rankingów organizowanych przez najbardziej znaczące portale filmowe w Polsce. Książka powstała na podstawie wywiadu do tego obrazu.
Bohater to fotograf i portrecista, który przez 5 lat, musiał prowadzić obozową dokumentację fotograficzną. Jeszcze przed wojną zasłynął w Katowicach ze zdjęć portretowych, nie wiedząc, że już niedługo zmuszony będzie do robienia ich masowych ilości… Po wojnie Wilhelm Brasse wrócił do rodzinnego Żywca i żył w nim do końca swoich dni, do 2012 roku. Po wyzwoleniu nigdy nie wziął aparatu do ręki.
Pokaz filmu i spotkanie autorskie, organizowane jest w kilkunastu miastach Polski w związku z 78. rocznicą wyzwolenia Auschwitz, która przypada na 27 stycznia, a także 10. rocznicą śmierci Wilhelma Brassego.
Spotkanie z Anną Dobrowolską na Wydziale Filologicznym UMCS rozpocznie się o godzinie 17.00. Wstęp wolny.
Fot. Piotr Michalski