Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Wystawa „Sztuka jest kobietą – Gdy zamknę oczy”

27 maja @ 17:00 - 28 czerwca @ 18:00

pkakat ddk sm czechow

„Sztuka jest kobietą – Gdy zamknę oczy” /wystawa czynna od 27 maja do 28 czerwca 2024r. /piątek/  Finisaż wystawy. 28 czerwca /piatek/ godz. 18.00. Pracownia „Miniatura” DDK SM „Czechów” w Lublinie, ul. Śliwińskiego 1

 

Podsumowanie projektu 'Sztuka jest Kobietą”
Pracownia „Miniatura” DDK SM „Czechów” w Lublinie zaprasza na finisaż podsumowujący cykl wystaw „Sztuka jest kobietą”. We wrześniu w galerii Obraz w miniaturze w Pracowni „Miniatura” odbył się wernisaż pierwszej wystawy pt. Odkrywamy Zmysły. Przez 10 miesięcy odbyło się pięć wystaw tematycznych. Odrywamy zmysły, Ciepło-zimno, Duety, Tęcza i jednorożce oraz Gdy zamknę oczy.  Ciekawe podejście do różnych tematów, pokazujące warsztat malarski i twórcze działania.

Piąta wystawa cyklu „Sztuka jest Kobietą”- „Gdy zamknę oczy” zrealizowana przez wiele autorek jest ukazaniem tego, co chcemy zobaczyć wewnątrz siebie. Wspomnienia- obrazy, które mamy czasem głęboko ukryte, coś czego możemy się bać lub coś przyjemnego, do czego chcemy wracać. Marzenia, wspomnienia, albo obraz tu i teraz pokażą twórczynie z pasją- na co dzień zajmujące się różnymi dziedzinami. Pomysłodawczyni wystawy: Ewa Bartoszek. Autorki obrazów Alicja Pulik, Beata Kukawska, Aneta Nieścior, Aneta Pastusiak,  Natalia Bak, Ewa Bartoszek, Estera Mariańczyk, Magdalena Dalmata, Marzena Miszczuk- Głowacka, Paulina Słapek, Vika Kolediuk.

Autorka plakatu Aneta Nieścior

Czwarta wystawa – „Tęcza i jednorożce” /22/03/2024-15/05/2024/ jest ukazaniem konwencji wybranej estetyki. Czy to jest ciekawe, nieciekawe, brzydkie, ładne, milutkie, puchate, słodkie czy gorzkie zobrazowały twórczynie z pasją- na co dzień zajmujące się różnymi dziedzinami.

„Duety” są trzecią wystawą /24/01/2024-11/03/2024/ cyklu „Sztuka jest Kobietą”- prezentacji jednego obrazu jednej autorki. Wystawa ukazuje zależności między dwoma podmiotami, ich wzajemne oddziaływanie.

„Ciepło-zimno” jest drugą wystawą /18/11/2023-11/01/2024/ cyklu „Sztuka jest Kobietą”. Wystawa ukazuje przeciwieństwa oraz różnorakie podejście do tworzenia.

„Odkrywamy zmysły” to pierwsza wystawa /15/09/2023-15/11/2023/ cyklu „Sztuka jest Kobietą”- prezentacji jednego obrazu jednej autorki. Sztuka wymaga czasu, a niekiedy praca zawodowa, obowiązki domowe, rodzinne i rozpraszacze uwagi wypełniają czas po brzegi. „Odkrywamy zmysły” jest wystawą opierającą się na kobiecej subtelności, intuicji, wytrwałości i dbaniu o swoje wewnętrzne potrzeby.

Oprac. Ewa Bartoszek

BIOGRAM ARTYSTEK

Aneta/Pastusiak

Studiowała malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS. Przez wiele lat zajmowała się edukacją artystyczną dzieci i młodzieży. Obecnie pracuje jako terapeuta zajęciowy prowadząc pracownie ceramiczną. Mieszka i tworzy w podlubelskiej wsi.

Paulina/Słapek

Absolwentka Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym, obroniła tytuł magistra sztuki na kierunku malarstwo, specjalność media rysunkowe UMCS w Lublinie. Przez 10 lat pracowała przy konserwacji zabytków. Obecnie pracuje

w branży Automotiv.

Ewa/Bartoszek

Absolwentka konserwacji drewna zabytkowego na SGGW oraz malarstwa w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym. Stara się łączyć wiedzę technologiczną z artystycznym wyrazem. Dla autorki malowanie zwyczajności jest czymś naturalnym. Wokół dzieci kręci się jej świat- bohaterkami obrazów są często córki Ela i Basia oraz sytuacje z nimi związane.

 

Magda/Dalmata

Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie na kierunku Grafika. Najczęściej tworzy prace inspirowane tradycyjnymi technikami graficznymi, jak akwaforta i miedzioryt. W pracach odnosi się do wrażenia, które towarzyszy samotnym wędrówkom po ciemnych zaułkach. Tam, gdzie cichnie życie miasta, budzą się nasze zmysły. Choć niepokojąca, chwila ta ma w sobie coś, co sprawia, że dostrzegamy więcej.

Vika/Kolediuk

Artystka wizualna (performance, instalacja, malarstwo, grafika komputerowa), absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w kierunku Grafika Projektowa. Od 2022 prowadzi lokal z wydarzeniami kulturalnymi “TrzyMaj” w mieszkaniu w Lublinie.

Alicja/Pulik

Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jej twórczość jest wyjątkowa, bardzo różnorodna i barwna. Obecnie pracuje i realizuje się w konserwacji zabytków.

Beata/ Kukawska

Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Animatorka i menadżerka kultury. Od kilku lat mieszka na Islandii i tam oddaje łączeniu nowych mediów z tradycją. miłośniczka animacji stop-motion i miniatur filmowych

Marzena/Miszczuk-Głowacka

Animatorka kultury, malarka. Absolwentka Socjologii oraz Wydziału Artystycznego UMCS. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Lublin. Współzałożycielka Sosu Sztuki – Pracownio-Galerii na lubelskim Starym Mieście. Kuratorka projektów w “Kiosku ze sztuką” w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin”. Artystycznie realizuje się malując małe obrazki; rodzinnie wychowując dwie ropuszki: Rozalkę i Frankę. Od 2021 mieszka i pracuje na lubelskiej wsi.

Estera/ Mariańczyk

Artystka kochająca światło i barwę. Mimo, że jej serce było silnie związane z UMCS-m i Kazimierzem Dolnym, droga poprowadziła ją do Krakowa. Na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki krakowskiej ASP zaczęła realizować swoje pasje. Malarstwo to nadal ważna dziedzina w jej życiu.

Aneta/Nieścior

Absolwentka wyższych studiów artystycznych Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie. Dyplom w Katedrze Rysunku i Malarstwa pod kierunkiem prof. Jana Ferenca. Łączy różne techniki balansując między malarstwem i rysunkiem, linearnością a plamą. Odważnie eksperymentuje z materiałem i formą. Realizuje autorskie projekty sceniczne np. Sztuczydło konfesyjne „Piekło”. Wciąż doskonali swoją formę wyrazu. Jest „artystką w drodze”…

 

 

 

 

Szczegóły

Początek:
27 maja @ 17:00
Koniec:
28 czerwca @ 18:00
Kategoria Wydarzenie:
Skip to content