Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal Spotkań Kultur Akira

31 maja @ 08:00 - 2 czerwca @ 17:00

AKIRA 2024 PLAKAT

Święto kultury azjatyckiej zawita do Lublina! To wszystko za sprawą Festiwalu Spotkań Kultur Akira!

W tę magiczną podróż uczestników zabierze niezwykła bohaterka, Akira, pełna fantastycznych pomysłów i energii, której przygody można śledzić w pamiętniku na mediach społecznościowych Festiwalu. Akira, choć na pierwszy rzut oka zwykła uczennica, jest w istocie wyjątkową jednostką, która pragnie zorganizować niezapomniany festiwal szkolny, pełen radości i niezwykłych doświadczeń.

Czym jest Festiwal Spotkania Kultur Akira? Festiwal Akira zrodził się z pasji i zamiłowania do kultury krajów Wschodu. Przede wszystkim, stawia on na integrację i nawiązanie relacji między uczestnikami dzielącymi te same pasje. W programie każdy znajdzie coś dla siebie, organizatorzy stawiają na różnorodność i wielowymiarowość.
Na Akirze będzie można poczytać mangę, potańczyć przy kpopie, zaśpiewać na karaoke czy posmakować azjatyckiej kuchni, a dla tych, którzy lubią tworzyć, przygotowano warsztaty kaligrafii, zdobienia figurek, oraz wachlarzy. Na Festiwalu AKIRA znajdą się również klasyczne rozrywki, które kocha każdy fan popkultury japońskiej, takie jak Ultrastar, DDR, gry planszowe i konsolowe, ale także unikatowe pozycje, takie jak typowo japońskie planszówki i gry ruchowe. Poza tym, przygotowano szereg różnorodnych atrakcji: panele tematyczne, warsztaty, konkursy i koncerty.

W trakcie Festiwalu nie zabraknie również Konkursu Cosplay – jednej z największych atrakcji, która w zeszłej edycji festiwalu cieszyła się ogromną popularnością. Festiwal ma za zadanie również promować lokalnych twórców popkultury oraz zapewniać miejsce na wspólne spędzenie czasu mieszkańcom naszego miasta, dlatego w ramach wydarzenia zorganizowano ogólnodostępną, zupełnie darmową Otwartą Sferę Programową (OSP). To właśnie w tej części będzie można zakupić m.in. unikatowe gadżety, rękodzieło, figurki i grafiki na stoiskach wystawców. Poza tym, w OSP znajdzie się strefa gastronomiczna z azjatycką kuchnią, oraz strefa dziecka, w której przygotowano atrakcje dla najmłodszych.

Chociaż festiwal jest głównie skierowany do młodzieży i młodych dorosłych, organizatorzy zapraszają również rodziny z dziećmi. Wielopokoleniowa radość z odkrywania kultury Wschodu sprawi, że to wydarzenie będzie idealnym miejscem na spędzenie czasu z bliskimi, zwłaszcza, że Akira odbywa się m.in. w Dzień Dziecka!

Festiwal Spotkań Kultur Akira odbędzie się w dniach 31.05.2024-02.06.2024 w Szkole Podstawowej nr 24 na ul.Niecałej 1 w Lublinie

Szczegóły

Początek:
31 maja @ 08:00
Koniec:
2 czerwca @ 17:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Szkoła Podstawowa nr 24 im. Partyzantów Lubelszczyzny
Niecała 1
Lublin, lubelskie Polska
+ Google Map

Organizator

MBB Marketing
Skip to content