Organizatorzy ujawnili szczegóły dotyczące startu i mety każdego z trzech etapów kolarskiego 4. Tour de Pologne Kobiet. Kolejny rok z rzędu wyścig zostanie rozegrany na szosach województwa lubelskiego.
Start honorowy piątkowego (24.07) etapu zaplanowano na rynku, a start ostry na ul. Wojska Polskiego w Tomaszowie Lubelskim. Po przejechaniu 138 km peleton wjedzie do Zamościa od strony ul. Dzieci Zamojszczyzny, skręci w al. 1 maja, a następnie uda się w kierunku mety na ul. Józefa Piłsudskiego.
CZYTAJ: Światowe gwiazdy wystartują na lubelskich szosach
W sobotę (25.07) drugi etap rozpocznie się na rynku we Włodawie. Kolarki przejadą ulicami: Tysiąclecia Państwa Polskiego, aleją Jana Pawła II i Władysława Reymonta. Po pokonaniu 118 km dojadą na rynek w Lubartowie.
W niedzielę (26.07) peleton wystartuje na rynku w Janowcu. Pokona 101 km przejeżdżając przez m.in Puławy i Nałęczów, a następnie wjedzie do Lublina od strony al. Tysiąclecia. Losy tego etapu rozstrzygną się na podjeździe na ul. Dolnej 3 Maja. Organizatorzy planują ulokować metę na wysokości sądu na ul. Krakowskie Przedmieście.
W dniu rozegrania poszczególnych etapów na tych ulicach będę występować utrudnienia w ruchu.
PJ
Fot. Piotr Piela / archiwum RL









