Tam, gdzie mróz sięga kilkudziesięciu stopni poniżej zera, a każdy krok wymaga ogromnego wysiłku, spełniają się marzenia. Magdalena Gąbka wróciła właśnie z Denali – najwyższego szczytu Ameryki Północnej i góry, która nie wybacza błędów. Jak wygląda życie przez kilkanaście dni w lodowej pustce i co trzeba mieć w sobie, by dotrzeć na wierzchołek?
O tej niezwykłej wyprawie porozmawiam dziś z Magdaleną Gąbką i Marcinem Góreckim, który czuwał nad ekspedycją z Polski.
Zapraszam w sobotę, zbiórka po 13.00. Agata Zalewska.
Fot. RL
Pliki dźwiękowe
27.06.2026 Czas zuchwałych






![Słono zapłacił za brawurę. Prawo jazdy miał tylko pół roku [WIDEO] 7 EAttachments9602880eb5300ba4e66cf196753383fc609722d xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9602880eb5300ba4e66cf196753383fc609722d_xl-350x250.jpg)


![Słono zapłacił za brawurę. Prawo jazdy miał tylko pół roku [WIDEO] 10 EAttachments9602880eb5300ba4e66cf196753383fc609722d xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9602880eb5300ba4e66cf196753383fc609722d_xl-75x75.jpg)
