Posłanka do Parlamentu Europejskiego Marta Wcisło chce zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Chodzi o pieniądze na wzmocnienie infrastruktury przesyłowej oraz budowę banków energii.
Europosłanka pismo w tej sprawie skierowała do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.
– Chcemy, aby znalazły się pieniądze szczególnie dla regionów przygranicznych, przyfrontowych Europy Wschodniej na zabezpieczenie sieci przesyłowych, na magazyny energii, na baterie. W zasadzie to bezpieczeństwo energetyczne jest filarem dzisiejszego bezpieczeństwa całego państwa.
CZYTAJ: Wybory na przewodniczącego regionu KO. Marta Wcisło ogłosiła swój start [ZDJĘCIA]
Jak podkreślała europosłanka, ostatnie przypadki blackoutu w Europie oraz doświadczenia wojny w Ukrainie jednoznacznie wskazują, że infrastruktura energetyczna jest celem ataków – zarówno fizycznych, jak i cyberataków.
MaK / opr. PrzeG
Fot. archiwum RL
Pliki dźwiękowe
Marta Wcisło

![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)






![Nie tylko muzyka. Słynny festiwal trwa w Kazimierzu Dolnym [ZDJĘCIA] 9 EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a_xl-350x250.jpg)

