W ramach V Lubelskich Spotkań Fotograficznych w „Bramie Grodzkiej – Teatr NN” odbyło się spotkanie pod hasłem „Osiedla powojenne w Lublinie”. Podczas wydarzenia uczestnicy wspólnie oglądali i omawiali archiwalne fotografie przygotowane przez Pracownię Ikonografii Ośrodka.
Rozmowa dotyczyła budowy pierwszych powojennych osiedli mieszkaniowych, takich jak osiedle „Zachód”, Tatary, Bronowice oraz ZOR „Podzamcze”, powstających w odpowiedzi na dynamiczny rozwój miasta po II wojnie światowej.
Wszystkie zdjęcia, nad którymi pracuje Pracownia Ikonografii Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” są publikowane w bibliotece multimedialnej i na stronie ikonografia.teatrnn.pl.
PaB / opr. WM
Fot. Brama Grodzka (Grodzka Gate)
Pliki dźwiękowe
Lubelskie Spotkania Fotograficzne





![Top 6 wydarzeń kulturalnych w regionie [22-26 czerwca] 6 EAttachments958706834cacd0717750049c3bd39a91cc90e47 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments958706834cacd0717750049c3bd39a91cc90e47_xl-1-350x250.jpg)
![Ilustracje i obrazy. Nowa wystawa w Galerii Saskiej [ZDJĘCIA] 7 EAttachments95922322415a700f6e96d1415bfe7d9d9cecbf4 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95922322415a700f6e96d1415bfe7d9d9cecbf4_xl-350x250.jpg)



