Był i jest, bardzo znanym aktorem teatralnym i filmowym. Jego nazwisko to dziś już marka. A jednocześnie niewiele osób wie, że pierwsze kroki na scenie stawiał nie w teatrze, ale na estradzie. Jego pierwsze lata działalności artystycznej mocno związane były z wrocławskim kabaretem Kalambur – oraz, co z tym też związane – z Festiwalem w Opolu. I tej właśnie części kariery Edwarda Linde-Lubaszenki poświęcony jest ten odcinek.
Fot. Sławek, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons
Pliki dźwiękowe
Z opolskiej estrady... Edward Linde-Lubaszenko



![Kazimierskie "Baszty" przyznane! [ZDJĘCIA] 4 EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40_xl-350x250.jpg)






