Za rozbój odpowie 17-latek z Lublina. Jego łupem padła… puszka piwa. Teraz grozi mu aż 5 lat więzienia.
Do zdarzenia doszło pod koniec listopada w lubelskim Ogrodzie Saskim. 17-latek wraz z kolegami świętował urodziny jednego z nich. – Młodzi mężczyźni wspólnie spożywali alkohol w centrum miasta. W pewnym momencie skończyły im się pieniądze. Gdy przebywali w Ogrodzie Saskim, jeden z biesiadników zauważył siedzącego na ławce nieznajomego, który miał piwo. Sprawca w nałożonej na głowie kominiarce podbiegł do mężczyzny i zaczął grozić mu pobiciem – informuje podinspektor Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.
Policjanci pod koniec ubiegłego tygodnia zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 17-latek z Lublina. Usłyszał zarzuty rozboju mniejszej wagi, za co grozi do 5 lat więzienia.
RL / opr. ToMa
Fot. Policja Lubelska




![Rewolucja w drogownictwie? Lubelscy naukowcy pracują nad nową technologią [ZDJĘCIA] 3 EAttachments959800248228c1188fbf6142a5b7e77d095d0f2 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments959800248228c1188fbf6142a5b7e77d095d0f2_xl-1-350x250.jpg)







