To jedna z najciekawszych postaci polskiej estrady lat 60. Wielka piosenkarka, której głos zdefiniował polskiego bluesa, rodzącego się wtedy w PRL-u. Wielka miłość Tadeusza Nalepy, której upadek śledziła cała Polska. W końcu niezwykle ciężko doświadczona przez los kobieta, która w jednej chwili z wielkiej gwiazdy stała się osobą w kryzysie biedy. W kolejnym odcinku „Z opolskiej estrady” Maks Wieczorski przybliża postać Miry Kubasińskiej.
Na zdj. Mira Kubasińska i Tadeusz Nalepa, fot. Promoganda / wikipedia.org
Pliki dźwiękowe
Z opolskiej estrady... Mira Kubasińska






![Kazimierskie "Baszty" przyznane! [ZDJĘCIA] 7 EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40_xl-350x250.jpg)



