Za serie kradzieży i włamań na terenie powiatu lubartowskiego odpowie 58-letni mieszkaniec gminy Wohyń. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku podczas włamania do niezamieszkałego domu na terenie gminy Firlej.
Operacyjni z lubartowskiej komendy ujęli włamywacza, gdy pakował do samochodu skradzione sprzęty. Ponadto 58-latek miał przy sobie marihuanę.

Śledczy ustalili, że 58-latek może mieć związek z co najmniej sześcioma podobnymi zdarzeniami na terenie powiatu, które zostały dokonane od lipca do października tego roku. Z niezamieszkałych domów i budynków gospodarczych znikały różne przedmioty – od akcesoriów wędkarskich po krzesła, sprzęt RTV i AGD, żyrandole, a nawet miedziane przewody elektryczne, które wyrywał ze ścian. Łączna wstępna wartość strat wyniosła ponad 50 tysięcy złotych.

58-latek został objęty dozorem policji i ma zakaz opuszczania kraju. Za kradzież z włamaniem, zniszczenie mienia i posiadanie narkotyków grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
MaK / opr. LisA
Fot. KPP Lubartów




![Półfinał konkursu „Kobieta przedsiębiorcza”. Smaki regionu w roli głównej [ZDJĘCIA] 4 EAttachments9577173302bd1567649378f708d4e93e4f9ffa0 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9577173302bd1567649378f708d4e93e4f9ffa0_xl-350x250.jpg)








