Natalia Partyka wygrała prestiżowy turniej tenisa stołowego dla osób niepełnosprawnych ITTF World Para Elite Yvelines we francuskim Voisins-le-Bretonneux. Zawodniczka Lalak AZS UMCS Lublin triumfowała w klasie 9-10.

W całych zawodach Polka straciła tylko jednego seta – w ćwierćfinale 3:1 pokonała Ukrainkę Irynę Shynkarovą. Wcześniej w zmaganiach grupowych z kwitkiem odprawiła Czeszkę Terezę Čakorovą, startującą pod neutralną flagą Anastasię Kostenevich z Rosji i Holenderkę Anniek Van T Holt. W półfinale Partyka była lepsza od kolejnej z Rosjanek – Olgi Gorshkalevej, a w finale pokonała Turczynkę Merve Demir.

Turniej we Francji należał do kategorii Elite, czyli najwyższego szczebla rywalizacji w światowym tenisie stołowym osób z niepełnosprawnościami.
JK
Fot. LALAK AZS UMCS Lublin FB




![Finał z niespodzianką. Lubelskie mistrzostwa zakończone na szklanym korcie [ZDJĘCIA] 4 EAttachments9576673cae9e1cde6c73a4d8b5a5a1a185143f4 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9576673cae9e1cde6c73a4d8b5a5a1a185143f4_xl-1-350x250.jpg)








