Kurierów przewożących nielegalnych migrantów zatrzymali dolnośląscy i lubelscy policjanci na autostradzie A 4 w powiecie legnickim.
W samochodzie, którym poruszali się obywatele Mołdawii, znajdowało się pięcioro obywateli Etiopii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę Polski.
Obaj kurierzy usłyszeli już zarzuty związane z organizowaniem nielegalnego przekroczenia granicy. Grozić im może kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Migranci, obywatele Etiopii, zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.
PaSe / opr. PrzeG
Fot. Policja Dolnośląska




![Bezpieczniej nad wodą. Nie tylko policjanci zadbają o spokojne wakacje [ZDJĘCIA] 5 EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179_xl-350x250.jpg)



![Groził mężczyznom w centrum miasta. Przed zatrzymaniem wrzucił „broń” do wody [ZDJĘCIA] 9 EAttachments9591672aee1903024955b97528341b6440eed64 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9591672aee1903024955b97528341b6440eed64_xl-350x250.jpg)
![Rana zadana miastu. Lublin pamięta o ofiarach niemieckiego bombardowania [ZDJĘCIA] 10 DSC 4457](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/09/DSC_4457-75x75.jpg)
