13-miesięcznego syna wiozła w foteliku na rowerze mieszkanka Puław. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że 26-latka miała w organizmie niemal promil alkoholu.
Zgłoszenie do policjantów wpłynęło w czwartek (28.08) po godzinie 22:00. Na ulicy Dęblińskiej funkcjonariusze faktycznie zauważyli kobietę jadącą rowerem po chodniku. W foteliku siedziało małe dziecko. Mundurowi zatrzymali 26-latkę, a jej syna przekazali pod opiekę ojcu.
Mieszkanka Puław spędziła noc w policyjnym areszcie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości została ukarana mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Z kolei za niewłaściwe sprawowanie opieki nad synem będzie musiała wytłumaczyć się w sądzie rodzinnym.
EwKa / opr. ToMa
Fot. Policja Lubelska

![Rewolucja w drogownictwie? Lubelscy naukowcy pracują nad nową technologią [ZDJĘCIA] 2 EAttachments959800248228c1188fbf6142a5b7e77d095d0f2 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments959800248228c1188fbf6142a5b7e77d095d0f2_xl-1-350x250.jpg)



![Zderzenie ciężarówki z busem na DK2 [AKTUALIZACJA] 6 EAttachments95979708ac26f5d59bfbc72ad60875f2d4a97bb xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95979708ac26f5d59bfbc72ad60875f2d4a97bb_xl-350x250.jpg)




