Trwa przebudowa al. Unii Lubelskiej. Od ronda im. Dmowskiego w kierunku galerii przy ul. Fabrycznej zostały wyłączone z ruchu dwa pasy oraz ciąg pieszo-rowerowy po stronie Targu pod Zamkiem. Na pozostawionym skrajnym lewym pasie został dopuszczony wyłącznie ruch pojazdów komunikacji zbiorowej oraz samochodów uprzywilejowanych –
– Musimy uzbroić się w cierpliwość – mówi zastępca dyrektora ds. inwestycji Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie Maria Łosiewicz-Górecka. – Mamy ten problem, że jest to jedna z głównych arterii. Pozostaje nam tylko ulica Łęczyńska albo 3 Maja i przez centrum. Nie mamy tutaj za dużego pola manewru. Świętoduska, tamtędy.
CZYTAJ: Rozpoczął się remont al. Unii Lubelskiej. Duże korki w centrum miasta
Dodatkowo skręt w ul. Zamojską będzie możliwy jedynie dla kierowców zjeżdżających z ronda Lubelskiego Lipca ’80 w Lublinie. Na całym odcinku al. Unii Lubelskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Remont ma potrwać dwa lata.
InYa / opr. PrzeG
Fot. Krzysztof Radzki
Pliki dźwiękowe
Maria Łosiewicz-Górecka










![Finał akcji „TAXI” w Lubelskiem. Dziesiątki wykroczeń i niesprawne auta [ZDJĘCIA] 9 EAttachments9406622e97eb17d484e313d1c7da9adeb3b0203 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/03/EAttachments9406622e97eb17d484e313d1c7da9adeb3b0203_xl-350x250.jpg)


