Ponad 280 tys. uczniów z województwa lubelskiego, w tym 53 tysiące z Lublina, zakończyło dziś (27.06) rok szkolny i rozpoczęło wakacje.
CZYTAJ: Jak dobrze wykorzystać urlop? Ekspert radzi
Wśród nich są również uczniowie z klas mundurowych z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie: – Wakacje chcę spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Będę trenować. Czeka mnie odpoczynek i trochę spokoju. Chcę wychodzić dużo ze znajomymi, może wyjechać nad jezioro – mówią uczniowie. – Czuję radość, bo szkoła jest męcząca i choć fajnie się w niej spotykać, można to też robić w wakacje.
– Po roku szkolnym trzeba życzyć dzieciom wytchnienia, spokoju, wakacji, które będą bezpieczne. Żeby mogły wrócić na nowy rok szkolny wypoczęte i zrelaksowane – stwierdza Wojciech Wołoch, wicewojewoda lubelski.
Wśród planów lubelskich uczniów na wakacje jest też wyspanie się, zrobienie prawa jazdy, gra w piłkę, praca czy wyjazdy: – Ja jadę do Włoch. Z rodzicami gdzieś wyjeżdżam. Siłownia i wyjazdy nad jezioro niedaleko Lublina, fajnie spędzić czas. Jadę za granicę: Monachium, Mediolan, Chorwacja i Budapeszt. Nad jeziorko pojedziemy, poplażujemy, wypoczęci wrócimy – tam wybierają się na wakacje ci pytani przez Radio Lublin.
W Polsce świadectwa szkolne odebrało dziś prawie 5 milionów uczniów.
Do szkół wrócą tradycyjnie 1 września
MaTo / RL / opr. ToMa
Fot. pixabay.com / Krzysztof Radzki
Pliki dźwiękowe
Mówią uczniowie
Zakończenie roku w XIV LO







![Rolkarze opanowali Lublin! [ZDJĘCIA] 6 EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18_xl-350x250.jpg)
![Kazimierskie "Baszty" przyznane! [ZDJĘCIA] 7 EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40_xl-350x250.jpg)




