O rozwagę i ostrożność apelują drogowcy do kierowców przemieszczających drogą krajową nr 19, gdzie prowadzone są prace związane z budową drogi ekspresowej. Szczególną ostrożność kierowcy powinni zachować w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie trwa przebudowa węzłów drogowych.
CZYTAJ: Prace drogowe w Międzyrzecu Podlaskim. Nie wszyscy kierowcy radzą sobie z nowym oznakowaniem
Strzyżewice obchodzą w tym roku 650-lecie istnienia. O tym, jak udaje się łączyć tradycje historyczne ze współczesnymi wyzwaniami i oczekiwaniami mieszkańców, z Barbarą Zdybel, wójtem gminy Strzyżewice, rozmawiał Tomasz Nieśpiał.
CZYTAJ: Wójt gminy Strzyżewice: Można tutaj znaleźć wszystko to, co jest niezbędne do zamieszkania
Historia o tym, że dobro wciąż istnieje. W małej wsi w gminie Krynice, w powiecie tomaszowskim stoi dom, w którym pani Iwona samotnie wychowuje dwóch synów. Teraz cała trójka musiała opuścić stare mieszkanie. To jednak tylko na czas gruntownego remontu, który dla chłopców i ich mamy wykonują przedsiębiorcy z Zamościa i okolic. Z własnej inicjatywy, za darmo, bezinteresownie.
CZYTAJ: „Po prostu lubimy pomagać”. Zamojscy przedsiębiorcy remontują dom samotnej mamie [ZDJĘCIA]
Program prowadził Ryszard Majewski.
Fot. pixabay.com