Będzie bezpieczniej na drodze krajowej nr 76. W gminie Łuków na odcinku Dąbie – Sięciaszka Pierwsza – Łuków powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe.
CZYTAJ: Jeden dawca uratował życie aż 5 osobom. Rzadka operacja w łukowskim szpitalu
Jak podaje Informacyjna Agencja Samorządowa, inwestycję zrealizują wspólnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz gmina Łuków, miasto Łuków i powiat łukowski. Powstanie ponad 2300 m dróg dla pieszych i rowerzystów. Na ul. Łapiguz w Łukowie, a także w Sięciaszce Pierwszej i w Dąbiu powstanie łącznie 14 zatok autobusowych, a 16 przejść dla pieszych zostanie doświetlonych.
Koszty prac szacowane są na niemal 15 mln zł, z czego samorządy pokryją po 10 procent. Prace powinny być wykonane do końca 2026 roku – podaje IAS.
PaSe / opr. WM
Fot. pixabay.com





![Kolejny odcinek A2 oddany! Można nią dojechać z Białej Podlaskiej do Warszawy [AKTUALIZACJA] 6 EAttachments9602427599d11a0ea05a144e98c7e4815443565 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9602427599d11a0ea05a144e98c7e4815443565_xl-350x250.jpg)




