Zmiana na stanowisku prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim. Leszka Świętochowskiego zastąpi Weronika Sosnowska. Taką decyzję podjęło zgromadzenie wspólników spółki, po tym jak w ubiegłym tygodniu dotychczasowy prezes złożył rezygnację.
Weronika Sosnowska – dotychczas główna hodowczyni w janowskiej stadninie, wcześniej związana ze stadninami w Michałowie i Kurozwękach – obowiązki prezesa rozpocznie pełnić od jutra. O zadaniach, które przed nią stoją, mówi dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Henryk Smolarz.
– Główne zadania to oczywiście kontynuacja przygotowań do Dni Konia Arabskiego i aukcji koni arabskich w Janowie Podlaskim, a także bieżące zarządzanie działalnością spółki, realizacja inwestycji, które zostały rozpoczęte. Przypomnę, że są tam realizowane inwestycje w postaci rozbudowy obór, są przygotowania w zakresie instalacji farmy fotowoltaicznej, a także wstępne przygotowania i audyty w kierunku budowy biogazowni, która stanowi dodatkowe źródło dochodów dla stadniny – wskazuje Henryk Smolarz.
CZYTAJ: Trwa okres wyźrebień. Stadnina Koni w Janowie Podlaskim wita nowych mieszkańców
Dotychczasowy prezes stadniny Leszek Świętochowski zostanie pełniącym obowiązki prezesa Krajowej Grupy Spożywczej. Funkcję będzie pełnił do czasu powołania nowego prezesa w wyniku postępowania kwalifikacyjnego, które zostanie przeprowadzone przez radę nadzorczą.
Stadnina w Janowie Podlaskim jest najstarszą państwową stadniną koni w Polsce. Znana jest na świecie z organizacji w sierpniu Narodowego Pokazu Koni Arabskich i aukcji koni Pride of Poland.
MaT / opr. WM
Fot. archiwum RL