Miał na swoim koncie 6 zakazów kierowania pojazdami, a mimo to usiadł za kierownicę, będąc przy tym pod wpływem alkoholu.
Do zdarzenia doszło w miejscowości Zalesie. Na podróżującego osobowym volkswagenem mężczyznę zwrócili uwagę jadący za nim funkcjonariusze policji z komisariatu z Piszczaca.
– Rozpoznali bowiem, że jest to 57-letni mieszkaniec gminy Piszczac, posiadający dożywotnie zakazy kierowania pojazdami – mówi rzecznik bialskiej policji Barbara Salczyńska-Pyrchla. – Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Policjanci, którzy wykonywali z nim czynności potwierdzili, że na jego koncie figuruje aż sześć aktywnych zakazów kierowania pojazdami, z czego pięć to zakazy dożywotnie. Dodatkowo badanie stanu trzeźwości wykonane przez mundurowych wykazało w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna w takim stanie przewoził pasażera. Ustalamy teraz wszystkie okoliczności sprawy.
CZYTAJ: 625 jednośladów i 1 cargo. Startuje kolejny sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego
Teraz o losie 57-latka zdecyduje sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.
MaT / opr. PrzeG
Fot. KMP Biała Podlaska
Pliki dźwiękowe
Barbara Salczyńska-Pyrchla



![Ciężarówka wjechała do rowu. Są utrudnienia [ZDJĘCIA] 4 EAttachments93202402a2836aeff996212709542df1d8b0185 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/02/EAttachments93202402a2836aeff996212709542df1d8b0185_xl-350x250.jpg)






