Historyczny sukces osiągnęli siatkarze ChkS-u Chełm, którzy po wczorajszym (05.02) zwycięstwie nad MCKiS-em Jaworzno awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski.
W nim jednak ekipę trenera Krzysztofa Andrzejewskiego czeka arcytrudne zadanie – mecz z wicemistrzem kraju i uczestnikiem Ligi Mistrzów, Aluronem CMC Wartą Zawiercie.
Klasy rywala ma świadomość środkowy ChKS-u Łukasz Swodczyk.
– Bądźmy szczerzy – ekipa z Zawiercia to jest klasowa drużyna plusligowa, która walczy o medale w PlusLidze. To jest jednak klasa rozgrywkowa wyżej. Poza tym gra w Lidze Mistrzów, ma wielu reprezentantów. Ale to jest sport, więc wszystko może się wydarzyć, szczególnie że gramy na naszej hali, przy naszych kibicach. Zachęcam wszystkich, by przyszli na ten mecz. Będzie szansa zobaczenia sporej liczby gwiazd, można powiedzieć, światowej siatkówki.
W ćwierćfinale zagra także Bogdanka LUK Lublin, której rywalem będzie Steam Hemarpol Norwid Częstochowa. Spotkania ćwierćfinałowe zostaną rozegrane 18 i 19 lutego.
JK
Fot. CHKS CHEŁM